Na Śląsku warto studiować logistykę. A co z innymi kierunkami i uczelniami?

Czytaj dalej
Agata Pustułka

Na Śląsku warto studiować logistykę. A co z innymi kierunkami i uczelniami?

Agata Pustułka

Politechnika Śląska to najlepsza uczelnia w woj. śląskim. A tutejsza logistyka została uznana za najlepszą w Polsce. Tak wynika z opublikowanego w tym tygodniu rankingu szkół wyższych Perspektywy 2018

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że dziś na Śląsku najlepiej studiować na Politechnice Śląskiej - to gwarancja jakości. Po jej ukończeniu najłatwiej też o pracę. Kierunkiem nr 1 w skali kraju jest logistyka. W Gliwicach warto też studiować transport, energetykę, budownictwo, a także technologię chemiczną oraz mechanikę i budowę maszyn.

Najlepsza ze śląskich uczelni publicznych w rankingu uplasowała się na 9 miejscu w kraju, otrzymała też nagrodę specjalną za Awans 2018, czyli skok wśród uczelni akademickich. Na II miejsce w kategorii awans wśród uczelni niepublicznych zasłużyła Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu.

Wysokie, szóste miejsce w klasyfikacji szkół niepubliczych otrzymała WSB z Dąbrowy Górniczej.
A co jeszcze warto studiować na śląskich uczelniach? Jeśli się decydujemy na wychowanie fizyczne – to tylko w katowickiej AWF. Z kierunków medycznych najlepiej wypada Wydział Lekarsko-Dentystyczny. Wydział Prawa UŚl jest ósmy w Polsce, zaś filologii polskiej - piąty. Co ciekawe, nieźle wypada też socjologia na... Politechnice Śląskiej. Z kierunków ekonomicznych można wyróżnić ekonomię i zarządzanie.

- Przekonujemy maturzystów, że ranking nie podpowie im bezwzględnie najlepszej uczelni, podpowiada za to najlepszą uczelnię dla nich - mówi Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, inicjator rankingu.
Na czele tegorocznego rankingu znalazły się Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski, zaś trzecie miejsce zdobyła Politechnika Warszawska.

Agata Pustułka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.