Na Śląsku warto studiować logistykę. A co z innymi kierunkami i uczelniami?

Czytaj dalej
Agata Pustułka

Na Śląsku warto studiować logistykę. A co z innymi kierunkami i uczelniami?

Agata Pustułka

Politechnika Śląska to najlepsza uczelnia w woj. śląskim. A tutejsza logistyka została uznana za najlepszą w Polsce. Tak wynika z opublikowanego w tym tygodniu rankingu szkół wyższych Perspektywy 2018

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że dziś na Śląsku najlepiej studiować na Politechnice Śląskiej - to gwarancja jakości. Po jej ukończeniu najłatwiej też o pracę. Kierunkiem nr 1 w skali kraju jest logistyka. W Gliwicach warto też studiować transport, energetykę, budownictwo, a także technologię chemiczną oraz mechanikę i budowę maszyn.

Najlepsza ze śląskich uczelni publicznych w rankingu uplasowała się na 9 miejscu w kraju, otrzymała też nagrodę specjalną za Awans 2018, czyli skok wśród uczelni akademickich. Na II miejsce w kategorii awans wśród uczelni niepublicznych zasłużyła Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu.

Wysokie, szóste miejsce w klasyfikacji szkół niepubliczych otrzymała WSB z Dąbrowy Górniczej.
A co jeszcze warto studiować na śląskich uczelniach? Jeśli się decydujemy na wychowanie fizyczne – to tylko w katowickiej AWF. Z kierunków medycznych najlepiej wypada Wydział Lekarsko-Dentystyczny. Wydział Prawa UŚl jest ósmy w Polsce, zaś filologii polskiej - piąty. Co ciekawe, nieźle wypada też socjologia na... Politechnice Śląskiej. Z kierunków ekonomicznych można wyróżnić ekonomię i zarządzanie.

- Przekonujemy maturzystów, że ranking nie podpowie im bezwzględnie najlepszej uczelni, podpowiada za to najlepszą uczelnię dla nich - mówi Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, inicjator rankingu.
Na czele tegorocznego rankingu znalazły się Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski, zaś trzecie miejsce zdobyła Politechnika Warszawska.

Agata Pustułka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.