Janusz Strzelczyk

Na stadionie Rakowa Częstochowa zainstalują jupitery

Stadion Rakowa Częstochowa będzie miał oświetlenie Stadion Rakowa Częstochowa będzie miał oświetlenie
Janusz Strzelczyk

Oświetlenie to jeden z elementów gruntownej modernizacji stadionu Rakowa Częstochowa. Będzie jasno na stadionie pierwszoligowego Rakowa Częstochowa. Budowa oświetlenia płyty głównej Miejskiego Stadionu Piłkarskiego „Raków” to część prac modernizacyjnych dostosowujące obiekt do wymogów regulaminowych rozgrywania meczów pierwszoligowych.

- Chcę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do właściwego przygotowania stadionu Rakowa Częstochowa - mówi prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk.

Przetarg na zainstalowanie jupiterów został ogłoszony 27 lipca. Roboty powinny zostać wykonane do końca października tego roku.

Sztuczne oświetlenie stadionu ma więc być w pełni sprawne i gotowe do użytku przed rozpoczęciem rundy wiosennej sezonu 2017/2018.

Rozstrzygnięty został również przetarg na budowę wielofunkcyjnego budynku, który ma być zapleczem boisk treningowych, służąc m.in. młodym piłkarzom, ich rodzicom i szkoleniowcom.

Koszt tej inwestycji wyniesie 760 tys. brutto, a planowany finał robót to koniec 2017 roku.

Dzięki dotacji z budżetu miasta administrator stadionu - czyli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - zdążył z wszystkimi bieżącymi zadaniami modernizacyjnymi, których efektem jest dostosowanie obiektu do wymogów licencyjnych PZPN związanych z prowadzeniem rozgrywek na poziomie pierwszoligowym (czyli w drugiej klasie rozgrywek ogólnopolskich).

Także w tym roku w ramach zadania dzielnicowego, finansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego, planowane jest jeszcze wykonanie 6-metrowych piłkochwytów wokół boiska hybrydowego, powstałego już w 2015 roku. Zakupione zostaną także bramki na potrzeby tego boiska.

MOSiR poprawia infrastrukturę stadionu na Rakowie od kilku lat, na stadionie realizowane były także kolejne inwestycje w ramach budżetu obywatelskiego. W 2015 roku, w ramach tego budżetu, na jego terenie zbudowano treningowe boisko o nawierzchni w technologii hybrydowej, odwodniono terenu boiska (instalację drenażową podłączono do kanalizacji deszczowej), zainstalowano układ zraszania płyty i zagospodarowano teren. Łączne nakłady wyniosły ponad 253 tys. 700 zł.

Pod koniec maja tego roku zakończono - rozpoczętą jesienią 2016 - budowę dwóch boisk treningowych, również jako zadanie budżetu obywatelskiego. Obiekt zyskał więc boisko ze sztuczną trawą wraz z systemem nawadniania i instalacją drenażową pod płytą oraz drugie - z nawierzchnią hybrydową, także z systemem nawadniania i drenażem.

Obiekt przy ulicy Lima-nowskiego pamięta mecze ekstraklasowe, ale były one rozgrywane jeszcze w latach 90. ubiegłego stulecia, kiedy Raków przeżywał najlepszy okres w swojej historii (cztery sezony pod rząd w najwyższej klasie rozgrywkowej).

Od tego czasu obiekt przy Limanowskiego był poddawany jedynie drobnym liftingom i nigdy nie przeszedł kompleksowej modernizacji.

Janusz Strzelczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.