Na te zmiany czekało wielu chorych

Czytaj dalej
Fot. Alicja Kalinowska
Alicja Kalinowska

Na te zmiany czekało wielu chorych

Alicja Kalinowska

Pierwsze osoby zostały już zoperowane na nowym bloku szpitala w Wąbrzeźnie. Ze zmian cieszą się nie tylko chorzy, ale również personel lecznicy.

Pierwsi pacjenci zostali już zoperowani w nowym bloku operacyjnym wąbrzeskiego szpitala.

Prace budowlane zakończyły się w listopadzie, chociaż pierwotny termin zakończenia prac wyznaczono na wrzesień. Skąd ten poślizg? Podczas inwestycji doszło do wypadku. Runął strop wylewany w nowo stawianej części. Do zdarzenia doszło w lipcu ubiegłego roku. To przerwało roboty budowlane na jakiś czas.

Głównym zadaniem w ramach modernizacji lecznicy była budowa bloku operacyjnego. Powstały dwie sale operacyjne, szatnia dla personelu, pomieszczenie na gazy medyczne, śluzy szatniowe, przez które przechodzi personel, pokoje, w których przygotowywani są pacjenci oraz magazyn do przechowywania sprzętu i aparatury.

Swoje oblicze zmieniła także izba przyjęć. Plan prac obejmował: montaż windy i zadaszenia dla karetki, stworzenie punktu rejestracji pacjentów, a także utworzenie pomieszczenia do krótkotrwałej izolacji pacjenta. Cała inwestycja była współfinansowana ze środków unijnych. Wysokość dotacji sięgnęła 4 mln zł. Spółka Nowy Szpital zainwestowała ponad 2 mln zł.

Znaczna część z tych pieniędzy została przeznaczona na zakup nowego sprzętu.

Sukcesywnie trafia on do szpitala. Na długiej liście zakupów znalazły się między innymi laparoskop, USG, artroskop i kolonoskop , aparaty EKG, kardiomonitory, aparat do znieczulania podczas operacji.

Spółka planuje jeszcze remont oddziału internistycznego oraz termomodernizację budynków.

Tegoroczny kontrakt szpitala z Narodowym Funduszem Zdrowia ma wartość około 13 mln zł.

Alicja Kalinowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.