Na ten przetarg będą czekać wszyscy

Czytaj dalej
Fot. Marek Białowąs
Marek Białowąs

Na ten przetarg będą czekać wszyscy

Marek Białowąs

Gmina wystawiła na sprzedaż pierwsze działki dla inwestorów. Trzeba wykorzystać nasze położenie - mówi Zbigniew Kaczmar

- Mamy idealne położenie, blisko autostrady, trasy S3, granicy z Niemcami, Do tego jest jeszcze lotnisko czy port w Cigacicach. To wielki, niewykorzystany potencjał - mówi sulechowski radny Zbigniew Kaczmar. - Jednomandatowe okręgi wyborcze bardzo zmieniły naszą radę miejską. Pojawiło się wielu nowych, aktywnych radnych. Do tej pory brakowało u nas podejście do zarządzania gminy, jak firmą. Trzeba pamiętać o gospodarce, tak jak robią to w Nowej Soli.

Właśnie Nowa Sól jest dla Sulechowa wzorem postępowania. Tam działająca od lat strefa gospodarcza ściągnęła do miasta wiele firm, które dały prace nowosolanom. A miejsca pracy są dziś najbardziej pożądane w mieście.

Sulechów ogłosił właśnie pierwszy przetarg na sprzedaż działek leżących w obrębie podstrefy Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Do sprzedaży są cztery działki o powierzchni blisko po 5 ha każda. Ceny wywoławcze za te tereny ustalono na od 2,59 mln zł do 2,7 mln zł.

Przetarg odbędzie się 20 kwietnia br. Wtedy dowiemy się też, czy Sulechów może liczyć w najbliższym czasie na budowę jakiejś firmy produkcyjnej.

W marcu ruszyły już prace przy uzbrojeniu wspomnianych działek. Zadanie to wykonuje konsorcjum w składzie Przedsiębiorstwo Drogowe „Dromar Bis” z Nowej Wsi oraz Przedsiębiorstwo Drogowo - Budowlane z Tłoków.

- Na uzbrojenie czeka 20 ha.
Obok tych terenów, Agencja Nieruchomości Rolnej ma jeszcze kolejne 24 ha - powiedział Edward Fedko, który w magistracie odpowiada za pozyskiwanie unijnych pieniędzy na inwestycje.

W pierwszym etapie powstanie sieć wodociągowa do gminnych terenów inwestycyjnych oraz sieć kanalizacji sanitarnej. Później będą kolejne przetargi na budowę sieci energetycznej, oświetlenia, dróg, chodników i ścieżki rowerowej.

W oczekiwaniu na wyniki przetargu i później budowę zakładu, który dałby pracę większej liczbie osób, mieszkańcy Sulecho-wa muszą pocieszyć się, że pierwszy inwestor już się u nich pojawił. Już blisko ukończenia jest centrum handlowo - usługowego przy sklepie Interma-rche. Budowę prowadzi spółka Wegner na zlecenie niemieckiej firmy Saller. W tzw. parku handlowym ma być 6 pawilonów dla najemców, którzy zdecydują się otworzyć tam swoje sklepy. Znane są już trzy firmy, które podpisały umowy najmu: Textilmarket, Martes oraz Media Expert.

Inną inwestycją będzie planowane centrum Quick Park przy krajowej S3.

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.