Na Uniwersytecie Opolskim zaczął się akademicki rok wielu nowych wyzwań

Czytaj dalej
Piotr Guzik

Na Uniwersytecie Opolskim zaczął się akademicki rok wielu nowych wyzwań

Piotr Guzik

Ponad 2,8 tysiąca studentów rozpoczęło naukę na Uniwersytecie Opolskim. - To ilość podobna do tej, co sprzed roku. To oznacza, że nasza uczelnia cieszy się zainteresowaniem. Martwi mnie jednak pewna nierówność obszarowa. Na pewne kierunki mieliśmy po kilkunastu chętnych, a na inne nawet po kilkanaście osób na jedno miejsce - mówił prof. Marek Masnyk, rektor UO, podczas uroczystości.

Inauguracja roku akademickiego 2018/2019 na Uniwersytecie Opolskim odbyła się w auli Wydziału Teologicznego przy ul. Drzymały.

- Ta uroczystość jest szczególna z kilku względów. Po pierwsze, obchodzimy jubileusz 65-lecia powołania Wyższej Szkoły Pedagogicznej oraz ćwierćwiecze istnienia Uniwersytetu Opolskiego, który powstał na fundamencie WSP. Po drugie, to półmetek kadencji mojej oraz obecnych władz uczelni. Po trzecie wreszcie, to pierwsza inauguracja roku akademickiego po reformie szkolnictwa wyższego - wyliczał prof. Marek Masnyk.

Naukę na UO rozpoczęło właśnie 2,8 tys. studentów. - To liczba podobna do tej, jaka rozpoczynała naukę na UO przed rokiem. To cieszy, bowiem oznacza, że nasza uczelnia cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem - mówi rektor Masnyk.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Guzik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.