Na wakacje zapowiada się okropna pogoda: deszcze i burze

Czytaj dalej
Fot. Jaroslaw Jakubczak
Dariusz Nawrocki

Na wakacje zapowiada się okropna pogoda: deszcze i burze

Dariusz Nawrocki

Początek lata nie zachwyci. Słonecznie będzie tylko w poniedziałek i wtorek.

Nie mamy dobrych informacji pogodowych dla tych, którzy urlop wzięli na początku wakacji. Słonecznie i w miarę sucho ma być jedynie w najbliższy poniedziałek i wtorek. A potem, co najmniej przez najbliższe dwa tygodnie, humory psuć nam będą opady deszczu.

- Wystarczy popatrzeć na rozkład ciśnienia powietrza i prawie wszystko jasne. Na kolejne dwa tygodnie szykuje się dominacja niskiego ciśnienia - mówi Bogdan Bąk, synoptyk z Bydgoszczy. - Napływające przeważnie z zachodu powietrze będzie chłodniejsze i bardziej wilgotne. Tylko dwa dni są pewniakami suchej i słonecznej aury. W pozostałym czasie będą pojawiać się opady deszczu i lokalne burze - zdradza. Temperatura będzie się wahać w dzień od 18ºC do 29C, przy czym w większości dni słupek rtęci zatrzyma się między 20 i 22 kreską.

A co nas czeka później? - Wiele wskazuje na to, że pogoda będzie bardzo podobna do tej, jaką mamy do tej pory. Czyli mocno w kratkę - zdradza synoptyk Maciej Maciejewski.

Dariusz Nawrocki

Od zawsze chciałem pracować w mediach. Moje marzenie spełniło się w 2001 roku. Jestem dziennikarzem inowrocławskiego oddziału "Gazety Pomorskiej". Zajmuję się głównie tematyką samorządową i społeczną. Piszę o sprawach dotyczących powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego. Moje teksty, galerie i filmy ukazują się na portalach pomorska.pl, inowroclaw.naszemiasto.pl i mogilno.naszemiasto.pl. Jestem kibicem sportowym, miłośnikiem przyrody i namiętnie słucham dobrej muzyki. Najlepiej relaksuję się w trakcie biegania leśnym duktami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.