Na walentynki i nie tylko. Śląsk Plus poleca się do czytania

Czytaj dalej
Maria Zawała

Na walentynki i nie tylko. Śląsk Plus poleca się do czytania

Maria Zawała

Witamy w tygodniku Śląsk Plus, interaktywnym magazynie Dziennika Zachodniego. I zapraszamy do lektury. Przed nami święto zakochanych.

14 lutego to dzień kinowej premiery megahitu "50 twarzy Greya". Czy wiecie, że tę erotyczną powieść E.L. James wydała w 2012 roku katowiczanka Sonia Draga? To ona pewnej nocy, o czwartej nad ranem zdecydowała: dam Polkom książkę. Posłuchajcie rozmowy i jej opowieści o tym, jak zdobyła Greya.

A przy okazji walentynek... Nie wszyscy szukamy ognistej miłości. Rodzina też nie jest marzeniem każdego. Za to każdy z nas chce mieć kogoś bliskiego. Kogoś z kim będzie mógł spędzić czas. To nasza naturalna potrzeba – być we dwoje. Szukamy więc drugiej połówki. Gdzie? W XXI wieku głównie w internecie. Sprawdziliśmy, poczytajcie.

pW tym tygodniu w Śląsku Plus także wirtualny spacer. Po zabytkowej kopalni Guido. Perła śląskiej turystyki znajduje się w Zabrzu, na Szlaku Zabytków Techniki.Rocznie przyciąga ponad 100 tys. turystów. Kto nie widział, niech koniecznie się wybierze.

A jak mowa o zabytkach, to właśnie w tych dniach rozpoczęła się wielka przeprowadzka Muzeum Śląskiego. Jest to przedsięwzięcie nie tylko skomplikowane logistycznie - ze względu na liczbę przenoszonych eksponatów - ale i częściowo tajne. MŚ nie ujawnia, którędy, ani kiedy ze starej do nowej siedziby przewiezione zostaną najcenniejsze zbiory. Jedno jest pewne -oficjalne otwarcie nowej siedziby Muzeum planowane jest na 26 czerwca. Już teraz zobaczcie filmy z pakowania eksponatów.

Miłośnicy historii także powinni być usatysfakcjonowani. Na nasze łamy powraca Tragedia Górnośląska. Jutro, czyli w sobotę 14 lutego 2015 roku, zostanie otwarte Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR.

- To będzie wyjątkowa placówka na mapie Śląska - zachwala w naszym artykule Jarosław Wroński, pracownik Urzędu Miasta w Radzionkowie.To jedno z najważniejszych wydarzeń obchodzonego właśnie roku Pamięci Ofiar Tragedii Górnośląskiej.

Zapraszamy do Śląsk Plus. Te i wiele innych artykułów, czekają na państwa uwagę.

Maria Zawała

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.