Na wandali, którzy niszczyli samochody, czekają już kamery!

Czytaj dalej
Fot. JAK
Jacek Drost

Na wandali, którzy niszczyli samochody, czekają już kamery!

Jacek Drost

Na parkingu w Złatnej Hucie w gminie Ujsoły, gdzie ktoś niszczył samochody pozostawione przez turystów idących w góry, został zamontowany całodobowy monitoring.

To racjonalne i myślę, że skuteczne rozwiązanie – stwierdził Tadeusz Piętka, wójt gminy Ujsoły. Dodał, że już po pierwszych informacjach związanych z aktami wandalizmu zastanawiali się jak skutecznie ten proceder ukrócić i jak zapewnić bezpieczeństwo przyjezdnym. – Turyści zawsze są w naszej gminie mile widziani. A cała ta sprawa kładła się cieniem na wizerunku naszej gminy, która była, jest i będzie przyjazna wszystkim, którzy chcą nas odwiedzać – podkreślił wójt Pięt-ka.

Na początku marca informowaliśmy, iż Sylwia Ślęzak, turystka z Górnego Śląska, przyjechała z mężem do Złatnej Huty. Zostawili samochód na ogólnodostępnym parkingu, gdzie były zaparkowane już inne auta i wybrali się na Rysiankę. Wrócili następnego dnia, spakowali sprzęt do auta i ruszyli, ale po przejechaniu około 400 metrów samochód nieoczekiwanie zgasł.

– Zupełnie odcięło paliwo. Sądziliśmy, że może zapowietrzył się bak, więc postanowiliśmy odkręcić korek wlewu. Ale nie dało się. Ktoś ewidentnie przy nim majstrował – opowiadała pani Sylwia.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jacek Drost

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.