Nabór do pomorskiej policji. Jest praca dla 232 funkcjonariuszy

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Bołt/Archiwum
Maciej Pietrzak

Nabór do pomorskiej policji. Jest praca dla 232 funkcjonariuszy

Maciej Pietrzak

Efektownym banerem na swojej stronie internetowej Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku zachęca kandydatów na ponad 230 miejsc.

Trzech policjantów z oddziałów specjalnych, w pełnym umundurowaniu, z hasłem „Zostań jednym z nas!” - taką grafiką Komenda Wojewódzka Policji reklamuje najnowszy nabór w swoje szeregi.

Nabór do pomorskiej policji. Jest praca dla 232 funkcjonariuszy
print screen

Do pracy w jednostkach miejskich, powiatowych oraz Oddziale Prewencji w Gdańsku zaplanowano w 2017 roku przyjęcie 232 nowych funkcjonariuszy. Rekrutacja podzielona jest na cztery etapy. Termin pierwszego przyjęcia do służby dla 46 osób to 22 lutego. Następne wyznaczone są w maju, sierpniu i grudniu.

Najwięcej wakatów czeka w komendach w Trójmieście oraz w kilku innych dużych miastach Pomorza, m.in. w Słupsku, Lęborku, Chojnicach, Człuchowie, Tczewie czy Starogardzie Gd.

Jakie wymagania musi spełniać kandydat? Posiadanie polskiego obywatelstwa, nieposzlakowana opinia, korzystanie z pełni praw publicznych, przynajmniej średnie wykształcenie, a dla mężczyzn także uregulowany stosunek do służby wojskowej - to niektóre z nich.

Sama rekrutacja składa się z kilku etapów. Kandydaci muszą przejść m. in. przez zawierający 40 pytań test wiedzy, dotyczący funkcjonowania władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej oraz z zakresu bezpieczeństwa publicznego oraz zaliczyć test sprawnościowy. Polega on na pokonaniu toru przeszkód w czasie nieprzekraczającym 1 min i 41 sekund. Kandydaci przechodzą też badania psychologiczne, komisję lekarską i odbywają rozmowę kwalifikacyjną.

- Jako że badanie psychologiczne czy test sprawnościowy ważne są przez dłuższy okres, ewentualne doraźne braki kadrowe uzupełniane są na bieżąco - wyjaśnia podkom. Michał Sienkiewicz z biura prasowego KWP. - Po przyjęciu do służby policjant kierowany jest do jednej ze szkół policyjnych na około 5,5-miesięczne szkolenie zawodowe podstawowe. Zdecydowanie najczęściej do Słupska, rzadziej do Szczytna czy Legionowa. Po zakończeniu tego szkolenia, w ramach adaptacji zawodowej, jest czasowo oddelegowany do pełnienia służby w Oddziale Prewencji Policji w Gdańsku. Czas delegowania wynosi 49 dni - czyli nowy policjant musi odbyć 37 służb. Celem adaptacji zawodowej jest podniesienie praktycznych umiejętności służbowych, nabytych podczas szkolenia zawodowego podstawowego.

Jeśli chodzi o zarobki - kursant średnio dostanie 2052 zł, a początkujący policjant 2812 zł brutto.

[email protected]

Maciej Pietrzak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.