Nabór do szkół i przedszkoli

Czytaj dalej
Magda Jach

Nabór do szkół i przedszkoli

Magda Jach

Wczoraj rodzice, którzy złożyli elektroniczne wnioski rekrutacyjne, dowiedzieli się, do której z trzech wskazanych placówek dostało się ich dziecko. 560 dzieci nie zakwalifikowało się nigdzie.

Nie znaczy to, że zostaną na lodzie. Jedyną niedogodnością będzie to, że nie trafią do wymarzonego przedszkola, ale do innego.

- Mamy jeszcze 570 wolnych miejsc w przedszkolach i będziemy proponować je rodzicom - mówi Dorota Gryta, wicedyrektor wydziału edukacji. Najwięcej miejsc zostało w Śródmieściu i na Bałutach.

Zakończył się także pierwszy etap rekrutacji do szkół podstawowych. Na 4700 miejsc w klasach pierwszych, przygotowanych zgodnie z danymi meldunkowymi, jak dotąd rodzice zgłosili 4100 dzieci.

- Albo dane nie odzwierciedlają stanu faktycznego, albo rodzice czekają do ostatniej chwili i jeszcze nie zapisali dzieci - podsumowuje wiceprezydent T. Trela, apelując, by zrobili to jak najszybciej.

Pierwszeństwo w przyjęciach do danej szkoły mają dzieci „rejonowe”.

Trwa również nabór do szkół ponadgimnazjalnych w Łodzi. Na kandydatów czeka w nich 5,5 tysiąca miejsc, w tym: 3 tys. w liceach ogólnokształcących, 2,2 tys. w technikach oraz ponad 500 w szkołach zasadniczych - branżowych. Nabór potrwa do 16 czerwca. Aby wziąć udział w rekrutacji, należy wypełnić elektroniczne zgłoszenie, logując się poprzez stronę: lodz.e-omikron.pl. Szczegółowe oferty wszystkich łódzkich szkół znajdują się na stronie UMŁ w zakładce „edukacja”. Nowymi zawodami do zdobycia w łódzkich szkołach będą od września: wykończeniowiec wnętrz, magazynier logistyk i szkutnik - w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 15 przy ul. Kopcińskiego.

Magda Jach

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.