Małgorzata Oberlan

Nad 2,5-letnim Piotrusiem z Rypina znęcał się nie tylko konkubent Radosław K., ale i matka dziecka Julia W. - dowodzi prokuratura

Radosław K. zarzuty usłyszał pierwszy. Później - Julia W., matka Fot. Policja Radosław K. zarzuty usłyszał pierwszy. Później - Julia W., matka
Małgorzata Oberlan

Opinia biegłych nie zostawia wątpliwości: u Piotrusia stwierdzono zespół dziecka maltretowanego. Matki nie aresztowano, bo karmi noworodka.

2,5-letni Piotruś z Rypina w marcu trafił z licznymi złamania do szpitala dziecięcego w Toruniu. Lekarze przez kilka godzin scalali mu kości. Prokuratura najpierw zarzuty znęcania się postawiła konkubentowi Radosławowi K. Teraz - także jego 21-letniej matce Julii W.

Bity po głowie i ciele

Cierpienia tego dziecka trwały kilka miesięcy - nie ma już wątpliwości Prokuratura Rejonowa w Rypinie.

- Zabezpieczono pełną dokumentację lekarską ze szpitala dziecięcego w Toruniu, w oparciu o którą powołany w sprawie biegły lekarz wydał opinię sądowo-lekarską. Określił w niej, że całość stwierdzonych obrażeń u dziecka jest wynikiem stosowania przemocy fizycznej wobec chłopczyka i nosi, zdaniem biegłego, znamiona „zespołu dziecka maltretowanego” - informuje prokurator Wojciech Fabisiak, rzecznik Prokuratury Okręgowej we Włocławku.

Przypomnijmy, że najpierw, 28 marca, śledczy zatrzymali Radosława K., konkubenta matki. Przedstawili mu zarzut znęcania się nad Piotrusiem ze szczególnym okrucieństwem. Wskazali, że bił dziecko po głowie i ciele tępym narzędziem przynajmniej od sierpnia 2017 roku do 27 marca br. Mężczyzna do winy przyznał się tylko częściowo.

- Biłem, ale tylko otwartą dłonią - mówił. Dodając, że denerwował go płacz Piotrusia.

To on obciążył matkę

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.