Nagrodzili tych, którzy dzielą się wiedzą i doświadczeniem

Czytaj dalej
Fot. Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
Paweł Szałankiewicz

Nagrodzili tych, którzy dzielą się wiedzą i doświadczeniem

Paweł Szałankiewicz

XXVI Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji za nami. W tym roku prestiżowe wyróżnienia przyznano 87 osobom ze świata nauki, kultury i polityki, jak również różnym instytucjom.

Laury Umiejętności i Kompetencji od 26 lat są przyznawane przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. Jak przyznaje jej prezes Tadeusz Donocik, to forma podziękowania za wkład w pracę na rzecz zmian w otaczającej nas rzeczywistości. - Dla nas to ogromna przyjemność, ponieważ przy wyborze laureatów sami dowiadujemy się, jak wielu jest wokół nas dobrych ludzi, a nie zła - zaznacza Donocik.

Prezes RIG przyznaje, że dziś zdecydowanie inaczej wygląda proces wybierania kandydatów, którym kapituła ma przyznać prestiżowe laury. To wynika ze zmian, jakie zaszły w ciągu ponad ćwierć wieku. - Inaczej brzmiało hasło, mówiące o współpracy nauki z biznesem 10 czy 20 lat temu, a zupełnie inaczej brzmi dzisiaj. Jeżeli poszukujemy dobrych przykładów, dobrych wzorów, to robimy to według zupełnie innych kryteriów niż kiedyś - mówi prezes RIG dodając, że kiedyś, by uzyskać samą nominację do Lauru, wystarczyło, jeśli ktoś ofiarował duży datek potrzebującym dzieciom. - Dzisiaj to dzielenie zyskało zupełnie inny wymiar. To nie tylko dawanie pieniędzy, ale dzielenie się swoją wiedzą, relacjami i pomaganie. Dzięki takim kryteriom cały czas trafiamy na nowe osoby, nowe postacie i nowe wartości - dodaje. W czasie tegorocznej gali, która tradycyjnie odbyła się w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, kapituła przyznała 87 laurów.

Lista laureatów Lauru Umiejętności i Kompetencji

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paweł Szałankiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.