„Najlepiej razem” bawić się, śpiewać i tańczyć!

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Fudali Hakman
Małgorzata Fudali Hakman

„Najlepiej razem” bawić się, śpiewać i tańczyć!

Małgorzata Fudali Hakman

Dzieci, rodzice i nauczyciele z Katolika bawili się wspólnie w Lunie, na koncercie z okazji Dnia Rodziny.

Dzieci, nauczyciele, a przede wszystkim rodzice zaangażowali się w organizację koncertu z okazji Dnia Rodziny. Szkoły Katolickie przyzwyczaiły już nas do nietuzinkowych imprez. Ich koncert z okazji Święta Niepodległości był grany kilka razy, tak spodobał się widzom i mieszkańcom Żar.

Tym razem nie było inaczej. Wszystkie klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej solidarnie wzięły udział w przygotowaniach do koncertu. Motywem przewodnim miały być przeboje z młodości ich rodziców. Wybór odpowiedniej piosenki był naprawdę trudny. Każdemu podoba się bowiem coś innego. Jednak po ustaleniu tego największego hitu, przygotowania ruszyły pełną parą. Na korytarzach szkoły zaczęły się przemykać dziwne postacie znane z teledysków z lat 80 i 90-tych. Zza drzwi gabinetów słychać było słowa i melodie znanych piosenek. „Mniej niż zero”- Lady Pank, „Zakręcona”- Reni Jusis czy „Wiosna”, zespołu Skaldowie. Przygotowania szły pełną parą. Rodzice po lekcjach umawiali się na kolejne próby. Wszystko musiało być profesjonalnie przygotowane. 1 Czerwca wszystko było zapięte na ostatni guzik. Widownia pękała w szwach. Ludzie stali nawet na korytarzach i w przejściach. Wszyscy, od pierwszaczków do do szóstoklasistów, zaprezentowali wysoki poziom, świetnie się przy tym bawiąc. Scena rozbłysła kolorami tęczy. Wspaniałe dzieci i niesamowici rodzice, wspierani przez nauczycieli naprawdę „dali czadu”. To oznacza, że impreza była naprawdę udana.

Tymczasem już 9 czerwca odbędzie się gala Festiwalu Filmów Lekturowych „Gerwazy”. To już trzecia odsłona projektu, który ma na celu rozwijać stosunki interpersonalne wśród uczniów. Dzieci kręcą filmiki z lektur szkolnych, za które dostają nominacje, a potem nagrody główne. Za najlepszy film, aktora, kostiumy i nagrodę publiczności. Relacja z gali i laureaci poszczególnych kategorii w następnym Kurierze Żarsko-Żagańskim

Małgorzata Fudali Hakman

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.