Najlepsze atrakcje śląskich parków wodnych [MAPA]

Czytaj dalej
Arkadiusz Nauka

Najlepsze atrakcje śląskich parków wodnych [MAPA]

Arkadiusz Nauka

Przedstawiamy pięć najbardziej unikalnych atrakcji śląskich parków wodnych.

1) Mokry Bąbel w Rudzie Śląskiej: Aquadrom - Park wodny w Rudzie Śląskiej to nowoczesny obiekt oferujący strefę rekreacyjną, sportową, saunarium oraz zajęcia sportowe. Jedną z największych jego atrakcji jest "Mokry Bąbel" - wielka, nadmuchiwana piłka, częściowo zanurzona w wodzie, jest zakończona gejzerem. Bąbel może być trampoliną, zjeżdżalnią lub ścianą wspinaczkową

2) Czarna zjeżdżalnia w Tarnowskich Górach: Park wodny w Tarnowskich Górach powstał w 2001 roku i jest najstarszym tego typu obiektem w województwie śląskim. Jego największa atrakcja to czarna, zewnętrzna rura.
Rzadko spotykany typ rur w Europie. Efekty dźwiękowe i świetlne, mokry deszcz. To atrakcja na mocne nerwy! Ostre wiraże i super duża prędkość.
Skok adrenaliny murowany! Długość 71 m, dozwolona od 10 lat.

3) Słynna "Cebula" w parku wodnym Tropikana: Park wodny "Tropikana" w Wiśle znajduje się w Hotelu Gołębiewskim. Oferuje szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych. Najbardziej rozpoznawalną jest "cebula", czyli słynna zjeżdżalnia.

4) Ścianka wspinaczkowa Aquarion Żory: Mieszkańcy z całego Śląska chętnie odwiedzają park wodny "Aquarion" w Żorach. Ze ścianki wspinaczkowej korzystają głównie dzieci i młodzież.

5) Tuba dla płetwonurków w Rudzie Śląskiej: Nazwać ją specjalną niecką nie wypada ze względu na jej wyjątkowość. 7 metrów głębokości, 7 metrów średnicy. Jedyna w swoim rodzaju dedykowana wszystkim tym, którzy chcą rozpocząć przygodę z głębinami.

Arkadiusz Nauka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.