Patryk Osadnik

Najlepsze plakaty teatrów z województwa śląskiego na jednej wystawie

Ewa Niewiadomska oraz Andrzej Pągowski podczas rozmowy, która odbyła się na wernisażu wystawy „Plakat teatralny” w Galerii Miasta Ogrodów Fot. PO Ewa Niewiadomska oraz Andrzej Pągowski podczas rozmowy, która odbyła się na wernisażu wystawy „Plakat teatralny” w Galerii Miasta Ogrodów
Patryk Osadnik

Najlepsze plakaty teatrów województwa śląskiego można zobaczyć w Galerii Miasta Ogrodów. Wernisaż wystawy odwiedził Andrzej Pągowski.

„Plakat teatralny” to tytuł wystawy, którą można oglądać w katowickiej Galerii Miasta Ogrodów. Znajdziemy na niej najlepsze plakaty stworzone do spektakli 13 największych teatrów w Śląskiem.

24 października odbył się wernisaż wystawy, który odwiedził sam Andrzej Pągowski - mistrz polskiej sztuki plakatu.

- Plakat powinien być przede wszystkim stworzony z szacunkiem do widza - uważa Pągowski. Jego prace również znalazły się na wystawie. To m.in. fenomenalny plakat do „Wesela” wystawianego przez Teatr Śląski.

- Zobaczyłam, jak świetnie dyrektorzy teatrów ze sobą rozmawiają, jak kochają sztukę, jak starają się o najlepszą oprawę swoich wydarzeń, których częścią są przecież plakaty. Tak postanowiłam, że zbiorę je w jednym miejscu, gdzie będą mogły spotkać się teatry działające w województwie śląskim - mówi Ewa Niewiadomska, kurator wystawy, znakomita dziennikarka Polskiego Radia Katowice.

Ekspozycja będzie dostępna do 8 grudnia.

Patryk Osadnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.