Najnowszy karabinek Grot za kilka tygodni w sprzedaży na rynku cywilnym

Czytaj dalej
Fot. Magazyn Frag Out
Marcin Szyndrowski

Najnowszy karabinek Grot za kilka tygodni w sprzedaży na rynku cywilnym

Marcin Szyndrowski

Już niebawem do sprzedaży trafi karabinek samopowtarzalny Grot S16 FB-M1. Jedynego dystrybutora tej broni mamy w Wielkopolsce!

Jak informuje branżowe pismo Militarny Magazyn MILMAG, pierwsza partia Grota zostanie podzielona na dwie transze. W pierwszej znajdą się karabinki o numerach seryjnych od 1 do 100. Broń zostanie specjalnie oznaczona i będzie sprzedawana w formie bardziej kolekcjonerskiej w nieco wyższej cenie, kupujący otrzyma jednak historyczną konstrukcję strzelecką ze specjalnym certyfikatem i dodatkami.

W drugiej partii na rynek trafią modele Grot S16 FB-M1 z numerami powyżej 101, które mają sprzedawane w cenie detalicznej 8700 zł.

– Na rynek cywilny początkowo trafi około trzystu sztuk tej broni. W uko-mpletowaniu znajdzie się sam karabinek, sztywna skrzynka z czarnego tworzywa sztucznego, rozbudowany zestaw do czyszczenia i konserwacji bro-ni, jeden polimerowy magazynek oraz instrukcja. – Colt Krotoszyn jest jedynym dystrybutorem tej broni na rynek cywilny w kraju. Zainteresowanie karabinkiem Grot, którego produkcja odbywa się w FB Łucznik-Radom, jest bardzo duże, ale na tę chwilę nie jest on jeszcze dostępny w sprzedaży. Ce-na detaliczna to faktycznie 8,7 tys. zł – mówi pan Mariusz Po-rowski z firmy Colt Krotoszyn, z którym w najbliższym czasie również się spotkamy i przeprowadzimy wywiad.

Grot S16 FB-M1 na 100-lecie odzyskania niepodległości

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marcin Szyndrowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.