Najpierw założyła rodzinę, dopiero potem zrobiła karierę

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Bolt/Polska Press
Paweł Gzyl

Najpierw założyła rodzinę, dopiero potem zrobiła karierę

Paweł Gzyl

Kiedy film z jej udziałem został nominowany do Oscara, poleciała z całą ekipą do Hollywood na rozdanie nagród. Przez całą ceremonię siedziała na sali, aż w końcu postanowiła wyjść na chwilę na korytarz na papierosa. Akurat wtedy ogłoszono werdykt przyznający „Idzie” prestiżową statuetkę. Właściwie cała jej kariera składa się z podobnych przypadków.

Kilka dni temu media obiegła niepokojąca wiadomość: Agata Kulesza trafiła do szpitala z podejrzeniem zawału serca. Całe szczęście okazało się, że to tylko niegroźne zaburzenia kardiologiczne, wywołane nadmiernym stresem. A ten z kolei spowodowany był nadmiarem pracy.

- Ostatnie lata odbiły się na mojej kondycji. Podejrzewam u siebie nerwicę, miewam puls spoczynkowy 100. Trafiłam do szpitala z objawami zawału, a okazało się, że to tylko brak potasu, który został wypłukany przez stres. Szczególnie trudno zniosłam zamieszanie po sukcesie „Idy”. Obowiązki promocji filmu nałożyły się na inne zawodowe - wyjaśnia gwiazda w „Twoim Stylu”.

Tymczasem na ekrany kin wchodzi nowy film z popularną aktorką. „Pewnego razu w listopadzie” to historia z życia wzięta: dramatyczny los kobiety wyrzuconej z mieszkania w wyniku bezprawnej sprzedaży kamienicy. Bezdomna znajduje schronienie w skłocie (opuszczonym budynku zajętym przez młodzież) i dostaje się w sam środek zamieszek w Dniu Niepodległości w 2013 roku.

- Dla mnie jest to film mówiący o tym, że najprawdopodobniej jesteśmy przez system intensywnie i konsekwentnie karmieni strachem, a potem nim wiedzeni zachowujemy się tak różnie i dziwnie. Szukamy wtedy przynależności do grupy, wspólnej idei - gdy boimy się, nie chcemy być sami, szukamy z tego wyjścia - komentuje aktorka.

Stając na rękach

Szczecin to rodzinne miasto Agaty - tam urodziła się i wychowała w domu marynarza. W czasach PRL taki zawód był niemal na wagę złota. Nic więc dziwnego, że mała dziewczynka i jej siostra Magdalena cieszyły się, kiedy tata wyruszał w kolejny rejs, bo wiedziały, że przywiezie z niego gumę Donald, nowe dżinsy albo nawet magnetowid, który był wtedy nad Wisłą rzadkością.

W dalszej części testu dowiesz się, jak wyglądało dzieciństwo znanej aktorki oraz co sprawiło, że jej kariera rozwinęła się znacznie później. 

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Paweł Gzyl

Dziennikarz Działu Kultura Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. Muzyka, film, książka.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.