Największa wystawa klocków Lego w Europie zagościła w Europie Centralnej w Gliwicach. "Inwazja gigantów" robi wrażenie

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Nenow
Bartłomiej Romanek

Największa wystawa klocków Lego w Europie zagościła w Europie Centralnej w Gliwicach. "Inwazja gigantów" robi wrażenie

Bartłomiej Romanek

Największa wystawa budowli z kloców Lego w Europie "Inwazja gigantów" zagościła w Europie Centralnej w Gliwicach. Można na niej znaleźć m.in. najsłynniejsze budynki na świecie i najbardziej znane osoby oraz bohaterów książek i filmów. Jest Harry Potter oraz Batman, ale i Freddie Mercury czy Robert Lewandowski. Wystawa potrwa od 12 września do 17 lutego.

Bezprecedensowa ekspozycja imponuje rozmachem i skalą prezentowanych modeli: „Jedne są gigantyczne ze względu na wielkość, natomiast inne są gigantyczne w znaczeniu symbolicznym. Na wystawie prezentujemy bowiem wykonane w skali 1:1 figury znanych postaci ze świata sportu, nauki, kultury, filmu i bajek - czyli „gigantów” w swojej dziedzinie” - mówi Rafał Szymański organizator Wystawy. Ekspozycja jest w 100% premierowa, żadna z makiet nie była dotychczas prezentowana
na Śląsku.

Kliknij poniżej i zobacz zdjęcia

Najbardziej spektakularne spośród ponad 100 makiet:

Siedem cudów świata

Najbardziej znane budowle, zarówno te starożytne (Piramida Cheopsa, Kolos Rodyjski, Posąg Zeusa), jak i nowe cuda świata (Wielki Mur Chiński, Posąg Chrystusa z Rio de Janeiro, Machu Picchu i Koloseum).

Świat bajek
Niezliczona ilość modeli inspirowanych najpopularniejszymi bohaterami bajek, takimi jak: Flinstonowie, Toy Story, Sponge Bob, Cars, Kicia Rożek, Smurfy, Żółwie Ninja, Miraculum, Minionki i hit wystawy - ogromna makieta wzorowana na bohaterach bajki „Król Lew”.

Zmysły

Fascynujące modele ukazujące budowę narządów człowieka, dzięki którym poznajemy otoczenie. Można zobaczyć precyzyjnie zbudowane z klocków m.in. ucho, język, oko, nos. Najmłodsi dzięki. ciekawostkom zdobywają wiadomości na temat funkcjonowania organizmu.

Strefa gier

Jesteś fanem gier? Zobacz świat inspirowany komputerowymi hitami Minecraft i Fortnite.
A dla zwolenników planszówek klasyka - Monopoly - jak wygląda handel nieruchomościami
z klocków Lego?
www.wystawaklockow.pl [email protected]

Uśmiech na twarzach wzbudzi z pewnością ogromy stół z daniami „przyrządzonymi” z klocków, podczas gdy chwile grozy można przeżyć w pokoju strachów, czyli „przerażającym” miejscu tylko dla odważnych...

FUN PARK Strefa zabawy klockami

Całkowicie nowa Strefa Zabawy o powierzchni ponad 300 m2 z krainą Friends, wielkim miastem wprost z Lego City, przestrzenią dla najmłodszych oraz niezliczoną ilością atrakcji i inspiracji do tworzenia własnych budowli.

3D Trick Gallery – Druga wystawa za 50% ceny

Największa w Polsce kolekcja obrazów 3D. Organizatorzy zapraszają dużych i małych na wspaniałą rodzinną zabawę, oryginalną randkę lub rozrywkę w grupie przyjaciół.

CO TO JEST?

To największa galeria selfies w Polsce, przygotowana w najmniejszych szczegółach. Kilkadziesiąt interaktywnych obrazów, dedykowane oświetlenie, selfiestandy i mnóstwo detali, które pozwolą stworzyć unikalne i wyjątkowe zdjęcia z Waszym udziałem.

Organizatorzy zapraszają do zakupu biletów COMBO – przy zakupie biletu na Wystawę budowli z klocków Lego, otrzymasz 50% zniżki na wystawę 3D Trick Gallery, największą interaktywną kolekcję obrazów 3D w Polsce.
[polecane]20701031,20528221,5010187,20598147;1;Musisz to wiedzieć[/polecane]
Organizatorzy zadbali, by w czasach pandemii zapewnić Zwiedzającym bezpieczeństwo. W tym celu przy interaktywnych budowlach przyciski zastąpione zostały czujnikami ruchu, poszerzono odstępy między gablotami, by zapewnić swobodne przejścia, a klocki w Wielkiej Strefie

Zabawy są systematycznie ozonowane i dezynfekowane lampami UV. Należy pamiętać o obowiązku zakrywania ust i nosa na terenie Wystawy oraz o zachowaniu 1,5-metrowej odległości od innych Zwiedzających.

[polecane]20703667,20580140,20699027,20704915;1;Nie przeocz[/polecane]

[polecane]20333251,20695383,20702033,20704529;1;Zobacz koniecznie[/polecane]

[promo]1071;1;Bądź na bieżąco i obserwuj [/promo]

Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.