Patryk Drabek

Największe pożary w województwie śląskim w 2016 roku

Największe pożary w województwie śląskim w 2016 roku
Patryk Drabek

Za nami 2015 rok i to czas na podsumowania. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy strażacy z województwa śląskiego mieli pełne ręce roboty, dlatego przygotowaliśmy dla Was zestawienie największych i najtragiczniejszych pożarów. Zobaczcie zdjęcia.

27 stycznia
Pożar sali bankietowej przy ulicy Długiej w Zawierciu. Ogień pojawił się w nocy. Z budynku przyległego bezpośrednio do sali bankietowej strażacy ewakuowali 5 osób (2 dorosłe oraz 3 dzieci). W akcji uczestniczyły 4 zastępy PSP, 3 jednostki OSP z KSRG (krajowy system ratowniczo-gaśniczy), oraz 2 jednostki OSP spoza KSRG.

1 marca
Trzy osoby zginęły w pożarze budynku jednorodzinnego w Sosnowcu (ulica Struga). W akcji ratowniczo-gaśniczej uczestniczyły 4 zastępy PSP.

16 marca
Pożar poddasza w budynku wielorodzinnym przy ulicy Robotniczej w Mysłowicach. Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne. W akcji uczestniczyło 16 zastępów PSP, 4 jednostki OSP z KSRG, oraz 1 jednostka ZSP.

5 kwietnia
28 zastępów straży pożarnej gasiło pożar budynku pralni przy ulicy Kościuszki w Będzinie. Nikt nie ucierpiał.

14 kwietnia
Jedna osoba zginęła w pożarze mieszkania na III piętrze kamienicy przy ulicy Karola w Katowicach. Dwie osoby trafiły natomiast do szpitala. W akcji ratowniczo- gaśniczej brało udział 12 zastępów PSP.

26 lipca
Pożar budynku produkcyjno-magazynowego w Wilkowicach (powiat bielski). W obiekcie wytwarzano różnego rodzaju kompozycje kwiatowe oraz sztuczne kwiaty i stroiki. W działaniach uczestniczyły 24 zastępy strażackie, w tym 19 OSP z KSRG.

10 sierpnia
Ogromny pożar przy ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej w Zawierciu. Ogień pojawił się w hali obróbki papierniczej. Na szczęście nikt nie ucierpiał. W akcji ratowniczo-gaśniczej uczestniczyły 34 zastępy PSP, 22 jednostki OSP z krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego oraz 14 jednostek OSP spoza KSRG. W sumie 70 zastępów strażackich.

21 sierpnia
Palił się budynek na terenie byłych Zakładów Mięsnych przy ulicy Krakusa w Chorzowie. W akcji uczestniczyło 18 zastępów PSP. Nikt nie ucierpiał.

5 października
Dwie osoby zginęły w pożarze altany na terenie ogródków działkowych przy ulicy Paderewskiego w Sosnowcu.

5 listopada
Dwie osoby zginęły w pożarze mieszkania przy ulicy Marglowej w Bielsku-Białej. W akcji gaśniczej brało udział 7 zastępów straży pożarnej, w tym 2 OSP.

22 grudnia
Pożar szkoły w Raszczycach w powiecie rybnickim. Na szczęście nikt nie ucierpiał, ponieważ uczniów nie było już w budynku. W akcji ratowniczo-gaśniczej brały udział 24 zastępy straży pożarnej, w tym 8 zastępów OSP.

Patryk Drabek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.