Największy dzwon na świecie, Vox Patris popłynie do Brazylii. W lipcu odlane będzie serce

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Król
Jacek Bombor

Największy dzwon na świecie, Vox Patris popłynie do Brazylii. W lipcu odlane będzie serce

Jacek Bombor

Największy dzwon świata jeszcze w tym roku popłynie do Brazylii. W lipcu odlew serca. Jeszcze w tym roku największy dzwon kołysany na świecie, "Vox Patris", zostanie usadowiony na dzwonnicy w Sanktuarium Boga Ojca Przedwiecznego w pątniczym Trindade w Brazylii. Obecnie inżynierowie z Przemyśla i ze Śląska projektują dzwonnicę, która utrzyma kolosa.

Największy dzwon świata jeszcze w tym roku popłynie do Brazylii. W lipcu odlew serca [ZDJĘCIA]

Jeszcze w tym roku największy dzwon kołysany na świecie, "Vox Patris", zostanie usadowiony na dzwonnicy w Sanktuarium Boga Ojca Przedwiecznego w pątniczym Trindade w Brazylii. Dzwonnica jest obecnie projektowana, musi utrzymać, a specjalne silniki muszą rozbujać ważący ponad 55-ton dzwon, którego serce będzie ważyć dwie tony! Z Brazylii wrócili właśnie twórcy dzwonu, w tym przedstawiciele czernickiej rodzinnej firmy Rduch Bells & Clocks, gdzie omawiano z tamtejszymi inżynierami szczegóły konstrukcji.

Jedno jest pewne, nie tylko dzwon będzie nietypowy, ale także sama konstrukcja dzwonnicy, która będzie stanowiła osobną budowlę.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jacek Bombor

20-letnie doświadczenie w zawodzie. Zaczynałem jeszcze w Trybunie Śląskiej, która w 2004 roku połączyła się z Dziennikiem Zachodnim. Od początku pracuję w Rybniku, najpierw jako reporter, od ponad 12 lat jestem szefem oddziału. Najbardziej lubię opisywać sprawy kryminalne, sądowe. Dobrze czuję się w tematyce górniczej - dobrze znam specyfikę Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Od kilku lat uwielbiam wyciągać na światło dzienne historie dawnych fotografii miejskich Rybnika, Jastrzębia, Wodzisławia.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.