Największy dzwon na świecie, Vox Patris popłynie do Brazylii. W lipcu odlane będzie serce

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Król
Jacek Bombor

Największy dzwon na świecie, Vox Patris popłynie do Brazylii. W lipcu odlane będzie serce

Jacek Bombor

Największy dzwon świata jeszcze w tym roku popłynie do Brazylii. W lipcu odlew serca. Jeszcze w tym roku największy dzwon kołysany na świecie, "Vox Patris", zostanie usadowiony na dzwonnicy w Sanktuarium Boga Ojca Przedwiecznego w pątniczym Trindade w Brazylii. Obecnie inżynierowie z Przemyśla i ze Śląska projektują dzwonnicę, która utrzyma kolosa.

Największy dzwon świata jeszcze w tym roku popłynie do Brazylii. W lipcu odlew serca [ZDJĘCIA]

Jeszcze w tym roku największy dzwon kołysany na świecie, "Vox Patris", zostanie usadowiony na dzwonnicy w Sanktuarium Boga Ojca Przedwiecznego w pątniczym Trindade w Brazylii. Dzwonnica jest obecnie projektowana, musi utrzymać, a specjalne silniki muszą rozbujać ważący ponad 55-ton dzwon, którego serce będzie ważyć dwie tony! Z Brazylii wrócili właśnie twórcy dzwonu, w tym przedstawiciele czernickiej rodzinnej firmy Rduch Bells & Clocks, gdzie omawiano z tamtejszymi inżynierami szczegóły konstrukcji.

Jedno jest pewne, nie tylko dzwon będzie nietypowy, ale także sama konstrukcja dzwonnicy, która będzie stanowiła osobną budowlę.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Jacek Bombor

20-letnie doświadczenie w zawodzie. Zaczynałem jeszcze w Trybunie Śląskiej, która w 2004 roku połączyła się z Dziennikiem Zachodnim. Od początku pracuję w Rybniku, najpierw jako reporter, od ponad 12 lat jestem szefem oddziału. Najbardziej lubię opisywać sprawy kryminalne, sądowe. Dobrze czuję się w tematyce górniczej - dobrze znam specyfikę Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Od kilku lat uwielbiam wyciągać na światło dzienne historie dawnych fotografii miejskich Rybnika, Jastrzębia, Wodzisławia.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.