Napad na osiedlu domków w Koszalinie. Trwa śledztwo

Czytaj dalej
Fot. archiwum polskapress
Marzena Sutryk

Napad na osiedlu domków w Koszalinie. Trwa śledztwo

Marzena Sutryk

Od wczoraj koszalińska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie rozboju.

Chodzi o zdarzenie, do którego doszło na osiedlu Unii Europejskiej w Koszalinie - to duże osiedle domków jednorodzinnych, które wciąż się rozbudowuje.

Była godzina 18, środa. Dwóch zamaskowanych sprawców weszło do domku przy ul. Fińskiej. W środku byli domownicy. Doszło do szarpaniny. Napastnicy pobili właściciela posesji i uciekli.

Krótko po zdarzeniu na miejsce została wezwana policja i karetka. Została zarządzona obława z użyciem psa tropiącego. Bezskutecznie. Sprawców napadu nie udało się zatrzymać.

Poszkodowany mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń. Z naszych ustaleń wynika, że napastnicy nic nie zabrali.

Czy to była próba zastraszenia? Czy nieudany napad?

Trudno na tym etapie sprawy przesądzać. Policja oraz prokuratura, która od wczoraj prowadzi śledztwo w tej sprawie - milczą.

- Z uwagi na dobro śledztwa nie udzielamy informacji na temat przebiegu zdarzenia oraz szczegółów, które udało się do tej pory ustalić - mówi Ryszard Gąsiorowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.

- Nadal trwa poszukiwanie sprawców, a sprawa jest prowadzona w kierunku usiłowania rozboju - dodaje prokurator.

Rejon, w którym doszło do napadu, jest pod nadzorem policji.

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.