Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Napiętnowane. Dramat dzieci, których rodzice siedzą w więzieniu

Czytaj dalej
Fot. 123rf

Napiętnowane. Dramat dzieci, których rodzice siedzą w więzieniu

Kacper nie chce, żeby tatę bolało. Oskar nie wie, czym jest pierdziel, ale wie, że zabrał mu tatę. Oliwia zwierzyła się koleżance, że tata siedzi i nie zrobiła tego już nigdy więcej. Mama ją zbiła. Dzieci osadzonych często ponoszą karę za grzechy rodziców.

Kacper ma dzisiaj urodziny. Nigdy nie spędził ich z tatą. Dziadek podczas dmuchania świeczek zapytał go o życzenia. Miał jedno. Żeby taty już nie bolało.

- Mój tata mieszka w takim dużym miejscu. I tam są kratki. Mama mówi, że tata kiedyś zrobił coś złego i teraz musi przeprosić. Przeprasza już długo. Kiedy będzie koniec przepraszania? Ja już bym się czuł przeproszony. Mama powiedziała, że długo, że jeszcze 10 lat. A ja mam pięć - mówi Kacper.

- Czasem mama bierze mnie do kratkownika. Tam się widzę z tatą. Dużo razem rysujemy. Ostatnio narysowałem nas na trampolinach. I dorysowałem panów w mundurach z kratkownika, którzy skakali z nami. Są mili. Tata płakał. Pewnie go coś bolało. Nie chcę, żeby go bolało - żali się.

Kacper opowiadał kolegom, że tata jest w kratkowniku, ale teraz już tego nie robi. Ich rodzice zabronili im się wspólnie bawić. Chłopiec czuł się tak odrzucony, że zupełnie zamknął się w sobie. Na problemy Kacpra zareagowały wychowawczynie z nowohuckiego przedszkola, do którego uczęszcza, bo chłopiec praktycznie nie odzywał się przez kilka tygodni. Wtedy mama zabrała go do psychiatry.

Od miesiąca w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie leczy dziecięcą depresję.

Czasem mama bierze mnie do kratkownika. Tam się widzę z tatą. Dużo razem rysujemy. Ostatnio tata płakał

W dalszej części tekstu:

 • "Tęsknię za pierwszym tatą, ale mama mówi, że mógłby zrobić mi krzywdę"
 • "Mój tata trochę umarł"
Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.