Naprawdę? Ulice w Zbąszynku będą równe jak stół?

Czytaj dalej
Fot. C.Wachnik
Czesław Wachnik

Naprawdę? Ulice w Zbąszynku będą równe jak stół?

Czesław Wachnik

Na remont ulic w Zbąszynku wyda się w przyszłym roku 4 mln zł. Nowa nawierzchnia pojawi się m.in. na Długiej, Targowej, Wojska Polskiego.

Stefan Gołek jest zadowolony, że miasto inwestuje w drogi. - Już widać ogromny postęp, a najlepszym tego przykładem jest zbudowanie ronda przy dworcu PKP. Wcześniej był tam bałagan, kierowcy i rowerzyści nie wiedzieli, jak jechać. Teraz jest znacznie bezpieczniej. Słyszałem, że będą remontowane kolejne drogi, powstaną chodniki, co też poprawi bezpieczeństwo.
Edward Kocik powiedział nam, że dobrym pomysłem jest remont ulic Długiej i Targowej. Ich nawierzchnie są bowiem w złym stanie. Jednak pan Edward dzieli się wątpliwościami, czy obecną nawierzchnię brukową trzeba zamienić na asfalt. - To chyba nieporozumienie, bruk jest bardziej trwały i raz dobrze położony będzie służył nawet 50 lat. Natomiast asfalt co pewien czas trzeba łatać.

Burmistrz Wiesław Czyczerski zaprzecza, by na Długiej i Targowej pojawił się asfalt

- Już odebrałem w tej sprawie wiele telefonów. I po raz kolejny zaprzeczam. Bruk na Długiej i innych ulicach zostanie jedynie przełożony, by nawierzchnia była równa. Dodatkowo będą nowe chodniki, miejsca parkingowe, nowa zieleń, usuniemy też część drzew.

W projekcie budżetu na przyszły rok zapisano prawie 36 mln zł. Z tego na inwestycje trafi 6 mln zł. To taka kwota jak w tym roku.

Stefan Gołek: - Po remoncie na ulicach będzie bezpieczniej
C.Wachnik Stefan Gołek: - Po remoncie na ulicach będzie bezpieczniej

Budżet jest realny

Skarbnik miasta Aneta Nawracała podkreśla, że budżet jest realny, bo takie są obecnie możliwości gminy. Z wspomnianych 6 mln na drogi trafi 4 mln zł. Za tę sumę rozbudowane zostanie skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego, PCK, Kosieczyńskiej i Chrobrego wraz z przebudową wspomnianych ulic. Pochłonie to nieco ponad 1 mln zł. Jeśli chodzi o Wojska Polskiego, to zmieni się ona od Klubowej do wylotu z miasta. Tu zostanie nawierzchnia asfaltowa, powstaną nowe miejsca parkingowe, oazy zieleni. Koszt to ponad 1,2 mln zł. Z innych dużych inwestycji wymieńmy przebudowę wspomnianych Długiej i Targowej. Na ten cel zarezerwowano ponad 1,3 mln zł.

Z innych wydatków na drogi trzeba jeszcze wspomnieć o rondzie na drodze wojewódzkiej 302, tuż obok Swedwoodu oraz budowie ścieżki rowerowej z Kosie-czyna do Chlastawy. Planuje się też opracowanie dokumentacji na remont kolejnych ulic. Będzie to ulica Mała w Dą-browce Wlkp. i Zielonogórska w Zbąszynku

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.