Monika Krężel

Naprawdę warto postawić na elektromobilność! Robią to Katowice

Tak prezentują się autobusy elektryczne w PKM Katowice Fot. mat. prasowe UM Katowice Tak prezentują się autobusy elektryczne w PKM Katowice
Monika Krężel

Katowice zajęły drugie miejsce w „Rankingu Elektromobilnych Miast”, przygotowanym przez Politykę Insight we współpracy z Fundacją Promocji Pojazdów Elektrycznych. Katowice zostały docenione także za transport zbiorowy oraz czyste powietrze.

W „Rankingu Elektromobilnych Miast” Katowice uzyskały 71 punktów na 100 możliwych. To wynik o zaledwie dwa punkty niższy od zwycięskiej Warszawy. Trzecie miejsce ex aequo w rankingu zajęły Łódź oraz Rzeszów - 55 punkty. W rankingu znalazła się też kategoria „Transport zbiorowy”, w której Katowice zajęły 4 miejsce ex aequo z Bydgoszczą - 56 punktów.

Katowice po raz kolejny doceniane są za działania na rzecz jakości powietrza. W „Rankingu Elektromobilnych Miast” stolica Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii zajęła 5 miejsce. W tej kategorii zwyciężył Wrocław. W ubiegłym roku w Katowicach dofinansowano ze środków miasta wymianę 1120 „kopciuchów”, a dodatkowo 134 z programu „Czyste Powietrze”. Katowice nie mają limitów na dotacje do wymiany kotłów węglowych.

Monika Krężel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.