Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Narciarze, czas planować wyjazd do Szczyrku: 40 kilometrów tras i darmowe skibusy od 1 grudnia

Czytaj dalej
Jacek Drost

Narciarze, czas planować wyjazd do Szczyrku: 40 kilometrów tras i darmowe skibusy od 1 grudnia

Jacek Drost

Kilometry zmodernizowanych tras, wygodne kanapy, skipass i skibusy - to będzie przełomowy, historyczny sezon dla narciarzy w Szczyrku.

Liczby zapierają dech w piersiach - ponad 40 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności, w tym 8 km tras oświetlonych; do tego 10-osobowa gondola, trzy kanapy 6-osobowe, dwie kanapy 4-osobowe oraz siedem orczyków, które w ciągu godziny będą mogły przewieźć przeszło 22 tys. osób; na większości tras działać będą nowoczesne systemy naśnieżania, do tego wspólny skipass i specjalne skibusy. Z tego wszystkiego będą mogli skorzystać narciarze już w najbliższym sezonie. Zanosi się więc na to, że będzie on przełomowy, można rzec historyczny, a po latach marazmu i odbijania od narciarskiego dna w miejscowości u stóp Skrzycznego wreszcie będzie można szusować na europejskim poziomie.

Narciarze, czas planować wyjazd do Szczyrku: 40 kilometrów tras i darmowe skibusy od 1 grudnia

- Tamto wykrwawienie się doprowadziło nas praktycznie do dna - mówi obrazowo Antoni Byrdy, burmistrz Szczyrku o tym, że jeszcze kilka lat temu miejscowość słynęła głównie z przestarzałej infrastruktury narciarskiej, konfliktów spowodowanych blokowaniem nartostrad i brakiem pomysłu na przyszłość.

- Ale te trudne lata czemuś służyły: uświadomiły wszystkim, że samemu nic się nie zrobi, że trzeba współpracować. Jeszcze kilka lat temu nie do pomyślenia byłoby, że uda się podpisać na 27 lat umowy z ponad 120 właścicielami gruntów. Jeszcze rok temu trudno byłoby rozmawiać o wspólnym skipasie. A udało się tego dokonać! To wszystko otwiera w Polsce, bo wszędzie indziej jest normalnością, nową jakość. Pokazuje też, że górale, na których się tyle psów wieszało, jednak potrafią się dogadywać i razem pracować - podkreśla burmistrz Byrdy.

Dalej:

 • Szczegóły darmowej komunikacji dla narciarzy
 • Jak wygląda najmłodszy ośrodek narciarski w Szczyrku
Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Jacek Drost

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.