Nareszcie. Jest szansa na remont szkoły w Toporowie

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Czesław Wachnik

Nareszcie. Jest szansa na remont szkoły w Toporowie

Czesław Wachnik

- Szkoła w Toporowie będzie remontowana. Na razie zabezpieczymy w budżecie na przyszły rok pieniądze na opracowanie dokumentacji - powiedział radny gminy Alfred Graczyk.

- Planujemy nie tylko termomodernizację budynku, ale też zagospodarowanie placu przed szkołą i zakup urządzeń dla placu zabaw. Będą mogły być kupione już w przyszłym roku - mówił Graczyk. Dodał też, że mając gotową dokumentację, można będzie zabiegać o pieniądze unijne, chociażby z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich czy też funduszy ministerstwa oświaty.

Kiedy zatem realne jest rozpoczęcie remontu szkoły? Według radnego Graczyka, pierwszy etap mógłby nastąpić w 2017 roku, a zakończenie robót rok później. - Będą robił wszystko, by tak się stało. Po remoncie placówki w Łagowie, pora na Toporów - usłyszeliśmy.

W szkole w Toporowie uczy się 80 uczniów w klasach od pierwszej do szóstej. Budynek powstał w latach 70. i szczególnie z zewnątrz jest zaniedbany. Konieczna jest wymiana okien oraz modernizacja ogrzewania. Placówce brakuje boiska, zajęcia odbywają się na obiekcie klubu sportowego. O tych problemach pisała też „Gazeta Lubuska”, przestawiając opinie mieszkańców, którzy domagali się remontu.

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.