Narodowcy o muralu wojewody opolskiego: Dlaczego nie ma Dmowskiego?

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Ogiolda
Krzysztof Ogiolda

Narodowcy o muralu wojewody opolskiego: Dlaczego nie ma Dmowskiego?

Krzysztof Ogiolda

Przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej, Ruchu Narodowego i Stowarzyszenia Narodowcy RP pytają wojewodę o brak Romana Dmowskiego na opolskim patriotycznym muralu.

Reprezentanci tych organizacji zwołali dziś przed odsłoniętym niedawno przy ul. Piastowskiej muralem konferencję prasową.

Bartłomiej Czuchnowski (Młodzież Wszechpolska) przypomniał, że Roman Dmowski jest jednym z trzech ojców polskiej niepodległości w 1918 (obok Józefa Piłsudskiego i Ignacego Paderewskiego, którzy są na muralu upamiętnieni). Zabiegał o niepodległość jako mąż stanu i dyplomata. Wraz z Paderewskim reprezentował Polskę na konferencji w Wersalu po I wojnie światowej.

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Ogiolda

Jestem dziennikarzem i publicystą działu społecznego w "Nowej Trybunie Opolskiej". Pracuję w zawodzie od 22 lat. Piszę m.in. o Kościele i szeroko rozumianej tematyce religijnej, a także o mniejszości niemieckiej i relacjach polsko-niemieckich. Jestem autorem książek: Arcybiskup Nossol. Miałem szczęście w miłości, Opole 2007 (współautor). Arcybiskup Nossol. Radość jednania, Opole 2012 (współautor). Rozmowy na 10-lecie Ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych, Gliwice-Opole 2015. Sławni niemieccy Ślązacy, Opole 2018. Tajemnice opolskiej katedry, Opole 2018.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.