Opr. Lucyna Makowska

Nasi policjanci uratowali życie 44-latkowi

To pierwsza taka akcja dwójki funkcjonariuszy z Lubska. Brawo! Fot. ZSTiL To pierwsza taka akcja dwójki funkcjonariuszy z Lubska. Brawo!
Opr. Lucyna Makowska

Aż 110 mandatów, osiem kolizji i 173 interwencje i jedna skuteczna reanimacja to efekt pracy żarskiej policji podczas trzech świątecznych dni.

W miniony piątek patrol został wezwany na interwencję do... nietrzeźwego mężczyzny. Ze zgłoszenia wynikało, że leży ona w pobliżu zakładu fryzjerskiego w Jasieniu.

Na miejscu okazało się, że 44-latek wypił zbyt dużo i nie jest w stanie o własnych siłach dotrzeć do domu. Policjanci doprowadzili mężczyznę do mieszkania, jednak podczas przekazywania go matce, 44-latek zaczął się krztusić i stracił przytomność. Wtedy sierżanci Piotr Pawlak i Tomasz Stelmach, natychmiast rozpoczęli akcję ratunkową.

- Przez blisko 20 minut reanimowali mężczyznę, aż do czasu przybycia na miejsce karetki - tłumaczy Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.- Potem wspólnie z ratownikami medycznymi, przez kolejne kilkanaście minut prowadzono akcję ratunkową, do czasu odzyskania przez 44-latka funkcji życiowych. Uratowany mężczyzna został przewieziony do szpitala w Żarach i oddany pod specjalistyczną opiekę.

Podczas świątecznego weekendu policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych, jednego kierowcę po użyciu alkoholu, nałożono 110 mandatów. Interweniowano aż 173 razy.

Opr. Lucyna Makowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.