Opr. Lucyna Makowska

Nasi policjanci uratowali życie 44-latkowi

To pierwsza taka akcja dwójki funkcjonariuszy z Lubska. Brawo! Fot. ZSTiL To pierwsza taka akcja dwójki funkcjonariuszy z Lubska. Brawo!
Opr. Lucyna Makowska

Aż 110 mandatów, osiem kolizji i 173 interwencje i jedna skuteczna reanimacja to efekt pracy żarskiej policji podczas trzech świątecznych dni.

W miniony piątek patrol został wezwany na interwencję do... nietrzeźwego mężczyzny. Ze zgłoszenia wynikało, że leży ona w pobliżu zakładu fryzjerskiego w Jasieniu.

Na miejscu okazało się, że 44-latek wypił zbyt dużo i nie jest w stanie o własnych siłach dotrzeć do domu. Policjanci doprowadzili mężczyznę do mieszkania, jednak podczas przekazywania go matce, 44-latek zaczął się krztusić i stracił przytomność. Wtedy sierżanci Piotr Pawlak i Tomasz Stelmach, natychmiast rozpoczęli akcję ratunkową.

- Przez blisko 20 minut reanimowali mężczyznę, aż do czasu przybycia na miejsce karetki - tłumaczy Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.- Potem wspólnie z ratownikami medycznymi, przez kolejne kilkanaście minut prowadzono akcję ratunkową, do czasu odzyskania przez 44-latka funkcji życiowych. Uratowany mężczyzna został przewieziony do szpitala w Żarach i oddany pod specjalistyczną opiekę.

Podczas świątecznego weekendu policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych, jednego kierowcę po użyciu alkoholu, nałożono 110 mandatów. Interweniowano aż 173 razy.

Opr. Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.