Nastała wiosna... w Łodzi sprzątanie bardzo wskazane! [FILM]

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kasprzak
Piotr Jach

Nastała wiosna... w Łodzi sprzątanie bardzo wskazane! [FILM]

Piotr Jach

Wiosenne porządki, jakie ruszyły w Łodzi z nadejściem pierwszych ociepleń, trzeba zintensyfikować. W Łodzi nadal jest wiele do posprzątania.

W zdumienie wprawia ilość walających się w mieście pustych butelek po alkoholu. Dwa ich wysypiska - przy ul. Giewont i ul. Długosza (pisaliśmy o tym w ub. tygodniu) - po interewencji „Expressu” na dniach zostały posprzątane.

Na porządki czeka usłany butelkami kawałek łączki przy ul. Drewnowskiej (między ul. Karskiego, a ul. Odolanowską).

Przy tej samej ul. Drewnowskiej, u zbiegu z ul. Zachodnią, o pomstę do nieba woła widok przetrzebionej z drzew posesji za przystankiem MPK, na której walają się całe góry śmieci.

Na bardziej imponujące wysypisko (gruz, stare materace, śmieci w workach) można natknąć się wjeżdżając w niewielką ul. Skarpową, odchodzącą od ul. Drewnowskiej na wysokości wiaduktu kolejowego.

- Codziennie dostajemy informacje o miejscach, które pilnie wymagają posprzątania: Żeromskiego 90, Spacerowa 4, rejon skrzyżowania ul. Kosmonautów z Będzińską, Strzelców Kaniowskich. To tylko adresy wskazane w ostatnich dniach - mówi Leszek Wojtas ze straży miejskiej.

Interwencje strażników nie zawsze od razu są widoczne. Za sprzątnięcie danego terenu odpowiada jego właściciel, a tych nie zawsze łatwo namierzyć.

Można za to śledzić porządki czynione w mieście przez służby miejskie.

- Oddział Oczyszczania Miasta przystąpił do porządków zarówno na drogach publicznych, jak i wewnętrznych, oraz na terenach gminnych niezabudowanych - informuje Grzegorz Gawlik z biura prasowego UMŁ. - Sprzątane są: chodniki, skwery, trawniki, ścieżki rowerowe. Na bieżąco oczyszczane są również przystanki komunikacji miejskiej. Wykonaliśmy już pierwsze wiosenne mycie przystanku Piotrkowska Centrum. Rozpoczęło się też cykliczne mycie ulicy Piotrkowskiej oraz ulic do niej przyległych.

Lada dzień rozpocznie się oczyszczanie jezdni z piasku, jaki pozostał nanich po zimie.

Czyszczone będą także studzienki kanalizacyjne, by nie zapychały się podczas deszczu.

Piotr Jach

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.