Jakub Roszkowski

Nastolatki uczą się szukać pracy

Polsko - ukraińska grupa nastolatków z Tychowa i Dobromyla podczas trwania całego projektu mieszkała nad morzem w Łazach koło Mielna Fot. Irena Kuzyan Polsko - ukraińska grupa nastolatków z Tychowa i Dobromyla podczas trwania całego projektu mieszkała nad morzem w Łazach koło Mielna
Jakub Roszkowski

Grupa 32 uczniów z Tychowa i ukraińskiego Dobromyla uczyła się prawdziwego życia. Przeszli m.in. trening odkrywania własnych atutów, panowania nad stresem i tremą.

- Dla nas była to naprawdę niesamowita przygoda - mówi Irena Kuzyan, nauczycielka z Tychowa. Wraz z grupą uczniów z tychowskiej podstawówki oraz z ukraińskiego Dobromyla, wzięła udział w nietypowym programie. W ramach projektu „Razem w drodze do sukcesu zawodowego”, finansowanego przez Polsko-Ukraińską Radę Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji, 32 młode osoby w wieku 14 - 16 lat z obu krajów spędziły łącznie 10 dni na zdobywaniu pracy.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jakub Roszkowski

Białogard, Mielno i okolice, ale także Koszalin i powiat koszaliński to miejsca, o których piszę przede wszystkim. Analizuję rynek paliw w regionie, trzymam rękę na pulsie w sprawie szeroko rozumianego biznesu, ale także pogody i wakacji nad morzem. Bo wiadomo, Mielno to obok Kołobrzegu i Gdańska najczęściej odwiedzana miejscowość nadmorska w kraju. 


Pod moją "opieką" są również koszalińscy, mieleńscy i białogardzcy samorządowcy. Jeśli coś zmalują, nabroją lub popsują albo wręcz przeciwnie, zrobią coś naprawdę dobrego, ja o tym napiszę. 


 


W Głosie Koszalińskim pracuję od 2000 roku. To właściwie moja pierwsza i jak na razie jedyna praca. To moja siostra chciała zostać dziennikarzem. Ostatecznie to jednak ja poświęciłem temu zajęciu już ponad połowę życia.


 


Jestem domatorem i naprawdę najlepiej czuję się w swoim domu. Może to dlatego, że po intensywnym dniu w gazecie potrzebuję wyciszenia...    


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.