Nastolatki urządziły sobie imprezę na... cmentarzu. Zdjęcia trafiły na Facebooka

Czytaj dalej
Fot. Facebook; Instagram; Snapchat
Bartosz Wojsa

Nastolatki urządziły sobie imprezę na... cmentarzu. Zdjęcia trafiły na Facebooka

Bartosz Wojsa

18-letnia Natalia D. z Jastrzębia-Zdroju zbezcześciła grób, zniszczyła figurkę Chrystusa i wspinała się na krzyż. Szkoła wyciągnie konsekwencje, sprawą zainteresowała się też policja. Za coś takiego grożą nawet 2 lata więzienia.

Spacer na cmentarzu pod osłoną nocy, a później „selfie” (zdjęcie samego siebie zrobione telefonem „z ręki”) na grobie, wspinanie się na krzyż, niszczenie symboli religijnych... 18-letnia mieszkanka Jastrzębia-Zdroju wraz z grupą znajomych narozrabiała na cmentarzu w jednej z sąsiednich miejscowości.

- Zbezcześciła grób. To skandal! - komentują internauci.

Szkoła wyciągnie konsekwencje
Natalia D., uczennica Zespołu Szkół Nr 1 w Jastrzębiu-Zdroju, wybrała się na cmentarz w jednej z sąsiednich miejscowości. Potem 18-letnia jastrzębianka razem ze swoim chłopakiem i grubą znajomych zbezcześcili grób, leżąc na nim i robiąc sobie zdjęcia. A zdjęcia... pokazała na Facebooku. Dziewczyna zniszczyła też figurkę Chrystusa, wspinała się na krzyż. Dyrekcja placówki, do której uczęszcza 18-latka, wie o sprawie.

- Uruchomiliśmy już procedurę wszczęcia konsekwencji wobec tej uczennicy i jej skandalicznego zachowania. Wszystko odbędzie się zgodnie ze statutem szkoły i ogólnie zawartymi procedurami - mówi Patryk Mochnacz, dyrektor ZS1. Jeszcze nie wiadomo, jakiego wymiaru karę poniesie jastrzębianka.

Wiadomo natomiast, że sama sprawa budzi ogromne kontrowersje. Na Facebooku trwa burzliwa dyskusja dotycząca zachowania 18-latki. - Jak zwykle, czysta patologia. Ręce opadają - pisze jeden z komentujących. Wiele komentarzy nie nadaje się jednak do zacytowania ze względu na ich wulgarny charakter.

Zdjęcia pokazują wszystko.

W dalszej części:

 • Burzliwa dyskusja na Facebooku. Ale nie wszyscy potępiają dziewczynę
 • Jak się tłumaczy dziewczyna?
 • Pscyholog: młodzi chcieli w ten sposób zwrócić na siebie uwagę
Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Bartosz Wojsa

Z Dziennikiem Zachodnim związany jestem od 16. roku życia, czyli już od 8 lat. Na początku pracowałem w rybnickim oddziale redakcji, później w oddziale Śląsk, w Wydarzeniach, a teraz - w Newsroomie. Na co dzień zajmuję się m.in. tematami związanymi z górnictwem, edukacją i sprawami społecznymi. Piszę też o sprawach lifestylowych, kryminalnych, a także tych związanych ze zwierzętami. Do tego wszystkiego prowadzę program wideo TyDZień, który jest podsumowaniem wydarzeń każdego minionego tygodnia. Urodziłem się w Jastrzębiu-Zdroju, ale obecnie mieszkam w Katowicach. Jestem dumnym opiekunem 1,5-rocznego psa Atreusa, szpica miniaturowego. W wolnych chwilach gram na pianinie i spędzam czas z najbliższymi.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.