Nastolatki zagazowały mysz

Czytaj dalej
Fot. Pexels
Lucyna Makowska

Nastolatki zagazowały mysz

Lucyna Makowska

Bestialskie zabawy nastolatek. Tak bez przesady można nazwać film na jednym z portali, na którym dziewczyny uśmiercają bezbronną mysz.

Na nagraniu upublicznionym na jednym z portali społecznościowych jednej z dziewcząt widać jak pakują kupioną w sklepie zoologicznym mysz do pudełka. Używając niewybrednych komentarzy typu „ No to się ku... w Hitlera pobawimy” czy „komora gazowa szmato” wpuszczają gaz do pojemnika.

Film trwa zaledwie kilka sekund, a nastolatki dobrze się bawią znęcając się nad zwierzęciem. Brutalność, głupota i zezwierzęcenie młodych dziewczyn szokuje facebookowiczów. Stąd komentarze. Mocne, ale czy nie słusznie?

Wstrząsający jest też wpis na telefonie komórkowym jednej z nastolatek:„Pierwsza mysz zginęła śmiercią tragiczną, ale kupiłam drugą i możecie ją znaleźć koło Rossmanna.”

Nagranie znalazł jeden z „youtuberów” i namierzył dziewczęta. Próbował też się z nimi kontaktować. Z ich profili na FB wynika, że Aleksandra i Wiktoria pochodzą z Żagania. Mężczyzna liczy, że dzięki ich nagłośnieniu uda się ukarać sprawczynie znęcania się nad bezbronnym zwierzęciem. Może zastanawiać dlaczego wybrały mysz. Może dlatego, że jest łatwo dostępna i co tu dużo mówić, stosunkowo tania...

Nastolatki zagazowały mysz
- Tu chodzi wyłącznie o lans- mówi Lucyna Hoffmann-Czyżyk.

Lucyna Hoffmann Czyżyk, psycholog i dyrektor Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Żarach przyznaje, że agresja młodych ludzi jest dziś porażająca. Jednak w tym przypadku bardziej niż o jej demonstrację, chodziło o chęć pokazania się, zaistnienia w środowisku.

- Umieszczanie takich rzeczy w mediach społecznościowych pokazuje co dla młodzieży jest dziś wartością. Nie liczy się co, byle tylko pokazać coś innego, czasem nawet szokującego. Film krąży po internecie od kilku dni, widzieli go już żarscy prokuratorzy. Wczoraj rozmawialiśmy na ten temat z Robertem Brzezińskim, szefem żarskiej prokuratury. - Na razie nasz prokurator obejrzał ten materiał i jeszcze dziś zamierzamy wszcząć w tej sprawie postępowanie z urzędu - zapewnia.

O jego efektach będziemy informować.

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.