Marek Weckwerth

Nasz region pod wodą. Święta też będą po wodzie

Nasz region pod wodą. Święta też będą po wodzie
Marek Weckwerth

Znów będzie przelotnie padało, nawet więcej niż w minionym tygodniu. W rzekach jest coraz więcej wody i ta zalewa nadbrzeżne obszary i pola.

Pod wodą jest nie tylko brodnicka przystań „Zakole Drwęcy”, ale też nadbrzeżne ogródki działkowe. Poniżej Brodnicy Drwęca rozlewa się w prawdziwe jeziora. Takie obrazki oglądali przez trzy dni uczestnicy IX Spływu Kajakowego na Drwęcy „Internowani na wodę”.

- Tak wysokiej wody na Drwęcy jeszcze nie widziałem, a przecież to głównie na niej od lat organizuję spływy kajakowe - stwierdza Krzysztof Wiśniewski z Brodnicy, komandor spływu, i dodaje, że rozlewiska tworzyły się tylko na wiosnę w latach 80. XX w.

Pod wodą jest nie tylko brodnicka przystań „Zakole Drwęcy”, ale też nadbrzeżne ogródki działkowe. Więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.