Leszek Kalinowski

Nasza praca musi być bezpieczna

Laur Bezpieczeństwa otrzymali  Natalia Kiek i Tomasz Gorzelany Fot. Leszek Kalinowski Laur Bezpieczeństwa otrzymali Natalia Kiek i Tomasz Gorzelany
Leszek Kalinowski

O zasadach bezpiecznej pracy, pomysłach pracowników rozmawiamy z Natalią Kiek i Tomaszem Gorzelanym, pracownikami służby BHP.

Gratulujemy nagrody! Pracownik BHP jakoś tak za bardzo nie jest lubiany, bo nas ściga z badaniami…
N.K.: Ale dlaczego? My jesteśmy po to, by poprawiać wszystkim warunki pracy. Np. poprawiamy bezpieczeństwo związane z maszynami. To ważne.

Czym zajmują się firmy, w których państwo pracujecie?
N.K.: Firma zajmuje się przepakowywaniem zwrotów z różnych portali internetowych. Nasi pracownicy sprawdzają głównie odzież i obuwie pod kątem, dlaczego klienci zwrócili towar.

T.G.: Ja prowadzę działalność gospodarczą. Obsługuję np. szpital w Sulechowie i inne firmy. Przede wszystkim chodzi o obsługę przeciwpożarową i BHP, dostosowywanie warunków pracy do potrzeb w zakładzie.

Pracownicy mają jakieś pomysły, by pracowało się im lepiej?
N.K.: U nas wdrożony jest program „Minipomysł, maksizmiana”. Pracownicy swoje propozycje wrzucają do skrzynki i raz w miesiącu komisja je analizuje.

I co będzie wprowadzone?
N.K.: Np. był pomysł otwarcia gabinetu, gdzie będzie udzielana pierwsza pomoc. Pracownicy chcą mieć miejsce, gdzie w razie zasłabnięcia, można poleżeć, napić się wody, wziąć leki czy gdzie udzielana byłaby właśnie pierwsza pomoc przedmedyczna.

T.G.: My nie jesteśmy po to, by zrażać do siebie pracowników. Ale po to, by do nas wychodzili z pewnymi koncepcjami, żebyśmy je przedstawili pracodawcy. Ostatnie zgłoszenie dotyczyło czujników dymu. By wyposażyć w nie zespół, który jeździ w karetkach. Bo ratownicy wchodzą do różnych pomieszczeń, widzą nieprzytomną osobę i nie wiedzą, co jest powodem tego, że człowiek leży na ziemi. Choroba czy zatrucie czadem?

LAUR BEZPIECZEŃSTWA

Gala wręczenia nagród Laur Bezpieczeństwo połączona z konferencją pt. „Włącz bezpieczeństwo” odbyła się 28 kwietnia na Uniwersytecie Zielonogórskim. Nagrody dostali:

Natalia Kiek i Tomasz Gorzelany (kategoria - pracownik służby BHP), Spółdzielcze Przedsiębiorstwo Handlowe SKR Strzelce Krajeńskie i Gospodarstwo Ogrodnicze - Maciej Mularski, Różanki (kategoria - pracodawcy) dr n. med. Tomasz Gajewski i Radosław Potejko (kategoria - ludzie nauki, medycyny pracy...). Julian Kozłowski (kategoria - nagroda specjalna).

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.