Nasze Dobre Podkarpackie 2019. Jogurt naturalny i jogurt naturalny ekologiczny z Jasienicy Rosielnej

Czytaj dalej
Fot. Materiały OSM Jasienica Rosielna
Opr. Ula Sobol

Nasze Dobre Podkarpackie 2019. Jogurt naturalny i jogurt naturalny ekologiczny z Jasienicy Rosielnej

Opr. Ula Sobol

Jogurty naturalne i jogurty naturalne ekologiczne to produkty zgłoszone do konkursu Nasze Dobre Podkarpackie 2019 przez Okręgową Spółdzielnie Mleczarską w Jasienicy Rosielnej. Są nie tylko smaczne, ale i zdrowe.

Jogurty naturalne z Jasienicy Rosielnej produkowane są z najlepszego mleka, które pochodzi od dostawców z Podkarpacia.

Do wytwarzania jogurtów naturalnych ekologicznych używa się mleka ekologicznego pochodzącego z gospodarstw, które są pod ścisłą kontrolą jednostek certyfikujących. Jogurty te otrzymywane są przez zakwaszenie mleka żywymi kulturami bakterii jogurtowych, co jest korzystne dla naszego zdrowia.

Jogurty z Jasienicy Rosielnej dobre dla zdrowia

Jogurty z Jasienicy Rosielnej biorące udział w konkursie Nasze Dobre Podkarpackie polecane są osobom dbającym o linię, jak również zwalczającym nadciśnienie tętnicze, miażdżycę i starających się zapobiegać osteoporozie. Duża ilość wapnia zawartego w tych produktach gwarantuje budowę dobrego układu kostnego. Dodatkowo jogurt naturalny zalecany jest przy kuracjach antybiotykowych jako probiotyk, który jest bardzo pomocny w odbudowie naturalnej mikroflory jelit.

W jogurtach naturalnych oprócz składników odżywczych takich jak witaminy, minerały czy wysokowartościowe białka występują też żywe komórki bakterii. Kwas mlekowy zawarty w napojach mlecznych fermentowanych wytwarzany jest przez te właśnie kultury bakteryjne z laktozy, dzięki czemu jogurt niemal w ogóle nie zawiera laktozy, co czyni go łatwo przyswajalnym pokarmem polecanym także osobom z nietolerancją tego cukru.

Ponadto bakterie kwasu mlekowego posiadają szereg pożytecznych dla człowieka cech, m.in. ułatwiają przyswajanie składników odżywczych, dlatego też napoje fermentowane są zalecane w diecie osób ze schorzeniami lub zaburzeniami układu pokarmowego. Ze względu na tak liczne właściwości odżywcze jogurty naturalne powinny się znaleźć w codziennej diecie każdego człowieka, jednak należy pamiętać, że tylko systematyczne ich spożywanie może przynieść właściwe efekty.

Doskonałe w kuchni

Dodatkowo jogurt naturalny z Jasienicy Rosielnej ma również szerokie zastosowanie z kuchni. Stanowi doskonałą bazę do sosów i dipów oraz ma zastosowanie do sałatek, deserów czy dań mięsnych.

Świetnie smakuje również z płatkami musli i owocami. Natomiast ze względu na kremowy i treściwy smak może by samodzielną przekąska np. w pracy.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Jasienicy Rosielnej może poszczycić się ponad 90-letnią tradycją oferując produkty nabiałowe. Wyroby te charakteryzują się tzw. krótką (prostą) listą składników, minimalnym stopniem przetworzenia oraz tym, że są wytwarzane metodami tradycyjnymi.

Nasze Dobre Podkarpackie 2019. Jogurt naturalny i jogurt naturalny ekologiczny z Jasienicy Rosielnej
Opr. Ula Sobol

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.