Paula Goszczyńska

Naturalnie powalcz z jesiennym przygnębieniem

Naturalnie powalcz z jesiennym przygnębieniem
Paula Goszczyńska

Krótsze dni, przejmujący chłód i coraz mniej słońca to charakterystyczne oznaki nadejścia jesieni. Wraz z nową porą roku wielu z nas zmaga się również z dużym spadkiem nastroju - apatia wygrywa z pozytywnym nastawieniem a codzienne wstawanie z łóżka staje się prawdziwą udręką.

Mimo, że powszechnie przyjęło się mówienie o tak zwanej „jesiennej depresji” to naukowa nazwa określająca sezonowe przygnębienie brzmi „choroba afektywna sezonowa” (z angielskiego SAD - Seasonal Affective Disorder). Przypadłość ta wiąże się ściśle z ilością światła słonecznego oraz temperaturą.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paula Goszczyńska

Dziennikarz "Echa Dnia" i portalu www.echodnia.eu od ponad pięciu lat. Z wykształcenia prasoznawca. Zajmuję się najczęściej sprawami dotyczącymi zdrowia, szpitali, lekarzy oraz interwencjami, jednak w niemal każdej historii można znaleźć coś ciekawego. Dziennikarstwo jest moją pasją. W swojej pracy lubię kontakt z ludźmi oraz możliwość informowania ich o najważniejszych sprawach dotyczących regionu i rozwiązania przy tym ich problemów. W życiu prywatnym lubię mocne kino, wciągające książki oraz dobre jedzenie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.