MM

Nauczmy się... żonglować

Nauczmy się... żonglować
MM

Na nietypowe zajęcia zaprasza seniorów fundacja „Sieć Pedagogiki Cyrku” Będzie można poznać tajniki żonglowania, które poprawia ogólną sprawność i koordynację.

Kto chce pochwalić się przed rodziną i znajomymi nietypową umiejętnością, może zapisać się na warsztaty... żonglowania. Zaprasza na nie fundacja „Sieć Pedagogiki Cyrku”. Zajęcia są realizowane dzięki projektowi „Żonglerka 60+”, dofinansowanemu z Budżetu Miasta Łodzi w ramach Mikrograntów dla Seniorów 2019.

Chcemy zaproponować osobom 60+ nietypową aktywność

– mówi Zuzanna Jarmakowska z fundacji prowadzącej warsztaty. Uczestnicy będą mieli szansę poznać proste techniki cyrkowe oraz sposoby na rozgrzewki umysłowe. Zapoznają się też technikami żonglowania na tablicach żonglerskich (czyli drewnianych platformach z wytłoczonymi ścieżkami do kontrolowania piłek, dzięki czemu można je toczyć w przód i w tył - takie ćwiczenia pomagają rozwinąć koordynację ruchową niezbędną do żonglowania w powietrzu).

Warsztaty żonglowania wpisują się w program pedagogiki cyrku, czyli aktywności wzorowanych na umiejętnościach cyrkowych. Pedagogika cyrku to nauka podstaw aktorstwa, żonglerki, akrobatyki, gimnastyki, pantomimy, klaunady. Zabawy cyrkowe rozwijają sprawność ogólną, koordynację ruchową, wyobraźnię, wdrażają do systematyczności. Uczestnicy zajęć zyskują większą pewność siebie i motywację do dalszego samodoskonalenia. Żonglowanie uaktywnia i synchronizuje obie półkule mózgowe, przez co wpływa na poprawę wyników w nauce.

Zajęcia ruszają we wrześniu. Będą się odbywać w Centrach Zdrowego i Aktywnego Seniora w różnych częściach miasta.
Pierwsze zaplanowano 10 września w godz. 16 - 17.30 w Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora „Pomocna Dłoń” przy ul. Cieszkowskiego 6 (w tym samym miejscu i o tej samej porze będą jeszcze 8 października).

24 września chętni spotkają się w CZAS przy Miejskim Centrum Medycznym „Widzew” przy ul. Szpitalnej 6 (godz. 13 - 15).

Kolejne zajęcia w tym miejscu odbędą się 19 listopada, także w godz. 13 - 15. Mieszkańcy Górnej na warsztaty żonglowania mogą przyjść do filii Ośrodka Kultury „Górna” (którym jest Strefa Kultury Otwartej przy ul. Anny Jagiellonki 4) w październiku, a dokładnie 4 i 25 października w godz. 15 - 16.30. Następne terminy nie zostały jeszcze ustalone.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zapisujemy się pod numerem 607-450-171 lub wysyłając zgłoszenie na adres e-mail: [email protected].

Więcej informacji można znaleźć na stronach www.facebook.com/events/493893281432950/, www.facebook.com/Sie%C4%87-Pedagogiki-Cyrku-471502916743624/ oraz pedagogikacyrku.pl

MM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.