Nauczyciele apelują do ministra Czarnka m.in. w sprawie matury. „Czas przyznać, że w szkole najważniejsze nie są egzaminy”

Czytaj dalej
Fot. Waldemar Wylegalski
ICH

Nauczyciele apelują do ministra Czarnka m.in. w sprawie matury. „Czas przyznać, że w szkole najważniejsze nie są egzaminy”

ICH

Obywatelska Rada Pedagogiczna opublikowała w mediach społecznościowych postulaty adresowane do szefa ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Nauczyciele domagają się m.in. zawieszenia wprowadzania czwartej części egzaminu ósmoklasisty oraz rezygnacji z trudniejszej matury w 2023 roku.

Apel do ministra Przemysława Czarnka wystosowały takie organizacje jak: “Nie dla chaosu w szkole”, “Protest z Wykrzyknikiem”, “My Nauczyciele” i “Edukacja w Działaniu”.

Matura 2023: Duże zmiany
[video]14803[/video]

Wśród ich postulatów do MEiN znajdują się m.in. przedstawienie planu dla edukacji na najbliższe lata, zmniejszenie wymagań egzaminacyjnych dla kolejnych roczników, zawieszenie czwartej części egzaminu ósmoklasisty, rezygnacja z nowej trudniejszej matury w 2023 roku, odchudzenie podstawy programowej.

[facebook]https://www.facebook.com/protestzwykrzyknikiem/posts/1388380468162731;post[/facebook]

- Czas przyznać, że w szkole najważniejsze nie są egzaminy, a dobrostan naszych uczniów i uczennic. Jeśli chcecie dać prawdziwe wsparcie dzieciom i młodzieży, pozwólcie im na spokojne odbudowanie relacji i poczucia bezpieczeństwa -

czytamy w postulatach.

Wcześniej o wycofanie się z czwartej części egzaminu ósmoklasisty apelowała także Koalicja Obywatelska. W 2022 roku uczniowie ósmych klas obok polskiego, matematyki i języka obcego mają zdawać egzamin z czwartego przedmiotu. Mogą wybrać geografię, historię, fizykę, biologię lub chemię.

- W sytuacji, kiedy od roku dzieci uczą się zdalnie, co jest dla dzieci ogromnym stresem, dokładanie dodatkowego egzaminu powoduje, że dzieci będą w jeszcze większym stresie. Apelujemy do premiera o wycofanie się z tego egzaminu

- mówiła niedawno podczas konferencji prasowej Kinga Gajewska, posłanka KO.

Zainteresował Cię ten artykuł? Szukasz więcej tego typu treści? Chcesz przeczytać więcej artykułów z najnowszego wydania Głosu Wielkopolskiego Plus?

Wejdź na: Najnowsze materiały w serwisie Głos Wielkopolski Plus

Znajdziesz w nim artykuły z Poznania i Wielkopolski, a także Polski i świata oraz teksty magazynowe.

Przeczytasz również wywiady z ludźmi polityki, kultury i sportu, felietony oraz reportaże.

Pozostało jeszcze 0% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
ICH

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.