Nauczyciele w ankietach wybierają strajk włoski. Tylko lekcje bez wycieczek i kółek

Czytaj dalej
Fot. Robert Woźniak
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Nauczyciele w ankietach wybierają strajk włoski. Tylko lekcje bez wycieczek i kółek

Ewa Abramczyk-Boguszewska

- Jeśli strajk, to najlepiej włoski - tak wynika z ankiet, które ZNP przeprowadził wśród nauczycieli, także w regionie. A to oznacza, że w szkołach może już nie być kółek zainteresowań i wycieczek.

- Strajkowałam w kwietniu, teraz już nie będę - mówi pani Anna, nauczycielka z Bydgoszczy. - Straciłam finansowo, a tylko się rozczarowałam. Rząd nadal nie szanuje nauczycieli i nie wierzę, żeby coś się zmieniło.

Podwyżka najważniejsza

Na temat dalszego protestu nauczyciele i inni pracownicy placówek oświatowych mogli wypowiedzieć się w ankiecie przeprowadzonej przez ZNP.

Obecnie związek kończy zbieranie danych. - Do tej pory spłynęły one z 75 proc. oddziałów w regionie - mówi Mirosława Kaczyńska, wiceprezes Kujawsko-Pomorskiego Okręgu ZNP i szefowa bydgoskiego oddziału związku. - W ankiecie przeprowadzonej przez nasz okręg wzięło udział około 11,5 tysiąca osób. Na przykład, w Toruniu było to 1400 zainteresowanych, podobnie w Bydgoszczy. Część nauczycieli z regionu wypowiedziała się w ogólnopolskiej ankiecie przeprowadzanej przez internet.

Ankietowani mogli wskazać, co jest dla nich największym problemem i czym związkowcy powinni zająć się w pierwszej kolejności. Szczegółowe wyniki ankiet - w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.