Jarosław Miłkowski

Nauczyciele w Gorzowie są oburzeni porównaniem do faszystów

Działacze Obywateli wspierają nauczycieli także pikietami przed urzędem wojewódzkim. Fot. Krystyna Karcz Działacze Obywateli wspierają nauczycieli także pikietami przed urzędem wojewódzkim.
Jarosław Miłkowski

Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Gorzowie rozważają skierowanie do sądu sprawy przeciwko radnemu Sebastianowi Pieńkowskiemu z PiS. Nazwał ich „dnem intelektualnym”, bo wyszli do osób popierających strajk nauczycieli.

Ta sprawa zaczęła się od wypowiedzi Sebastiana Pieńkowskiego, radnego PiS, na antenie radia Gorzów. Radny odnosił się w nim m.in. do akcji przed Szkołą Podstawową nr 20, gdzie w pierwszym dniu egzaminów gimnazjalnych pojawili się Obywatele Gorzów Wlkp. 66-400.

W piątek od dyrektora SP 20 Jerzego Koziury otrzymaliśmy „prawdziwy opis zdarzenia” (tak nazwało dokument 63 nauczycieli, którzy się podpisali) .

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.