Hanka Sowińska

NFZ reguluje ze szpitalami rachunki za tzw. nadwykonania

Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu to jedna z dwóch w regionie lecznic,  do których trafiło najwięcej pieniędzy Fot. Piotr Bilski Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu to jedna z dwóch w regionie lecznic, do których trafiło najwięcej pieniędzy za tzw. nadwykonania.
Hanka Sowińska

Fundusz na ten cel dostał ponad 101 mln zł.

Dobra wiadomość na koniec roku. Szpitale w regionie otrzymają pieniądze za badania i zabiegi, które wykonały ponad kontrakt (w wybranych zakresach świadczeń). Chodzi o zaległości z dziewięciu miesięcy br., a także z poprzednich lat.

O dodatkowych kwotach poinformowali wczoraj na wspólnej konferencji: wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, dr Elżbieta Kasprowicz, dyrektor oddziału NFZ w Bydgoszczy i Tomasz Latos, poseł PiS.

- Do Kujawsko-Pomorskiego NFZ trafiło ponad 101 mln zł na zapłatę nadwykonań - powiedział wojewoda.

Część szpitali poszła do sądu, by odzyskać od funduszu należne im pieniądze. Więcej przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Hanka Sowińska

Zawodowe zainteresowania: zdrowie, medycyna, organizacja ochrony zdrowia, historia medycyny; historia ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych dziejów Bydgoszczy; udział w pracach różnych gremiów, których zadaniem jest ocalenie tego, co prof. Gerard Labuda nazywał \"strumieniem wieków\".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.