Nie będzie fotoradaru na zakręcie mistrzów w Sosnowcu. Czy odcinkowy pomiar prędkości poprawi bezpieczeństwo na niebezpiecznym zakręcie?

Czytaj dalej
Anna Dziedzic

Nie będzie fotoradaru na zakręcie mistrzów w Sosnowcu. Czy odcinkowy pomiar prędkości poprawi bezpieczeństwo na niebezpiecznym zakręcie?

Anna Dziedzic

Zakręt mistrzów w Sosnowcu powinien mieć fotoradar, aby nie dochodziło tam do wypadków - tak uważa policja w Sosnowcu. Ale fotoradaru nie będzie. Zjazd z drogi krajowej nr 94 w Sosnowcu na ekspresową S86 w kierunku Katowic to dla kierowców szczególne miejsce. Rocznie, średnio dochodzi tam do około 30 kolizji. Jest szansa, że poprawi się bezpieczeństwo na tym niebezpiecznym odcinku.

Zakręt mistrzów w Sosnowcu jest niebezpieczny

Zjazd z drogi krajowej nr 94 w Sosnowcu na ekspresową S86 w kierunku Katowic to dla kierowców szczególne miejsce. Rocznie, średnio dochodzi tam do około 30 kolizji.

- Były lata, że było ich tam nawet pięćdziesiąt - potwierdza podinsp. Mariusz Łabędzki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Na szczęście, choć zakręt mistrzów w Sosnowcu, nazwany tak na cześć kierowców, którzy na łuku wypadają z drogi, jest wyjątkowo zdradliwy, dochodzi tam tylko do kolizji.

Nie ma rannych, ani żadnego wypadki śmiertelnego. Kierowcy, którzy przesadzą tam z prędkością, po prostu wypadają z zakrętu, czasem dachują.

W czerwcu ubiegłego roku sosnowiecka policja złożyła do Inspektoratu Transportu Drogowego wniosek o ustawienie na feralnym zakręcie fotoradaru, który mierzyłby prędkość i robił zdjęcia zbyt rozpędzonym kierowcom.

FOTORADAR NA ZAKRĘCIE MISTRZÓW W KATOWICACH ZAŁATWIŁ PROBLEM WYPADKÓW

Zakręt mistrzów w Sosnowcu

- Pod uwagę brane były dwie opcje: fotoradaru na zakręcie lub urządzeń do odcinkowego pomiaru prędkości - mówi podinsp. Mariusz Łabędzki.

Zakręt mistrzów w Sosnowcu bez fotoradaru

W Generalnym Inspektoracie Transportu Drogowego w Warszawie doskonale znają problem niebezpiecznego zakrętu w Sosnowcu. Jak poinformował nas, w imieniu Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, Wojciech Król z Wydziału Analiz i Rozwoju Systemowego Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym w Warszawie, miejsce to nie spełnia technicznych warunków koniecznych do pracy takiego urządzenia.

Pozostało jeszcze 50% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Dziedzic

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.