Joanna Krężelewska

Nie było świadków, nie zapadł wyrok. Sąd w Koszalinie na nieobecnych nałożył grzywnę

Maciej K. przyznał się do nieumyślnego zaprószenia ognia. Chciał dobrowolnie poddać się karze.  Proponowaną karę roku pozbawienia wolności prokurator Fot. Radek Koleśnik Maciej K. przyznał się do nieumyślnego zaprószenia ognia. Chciał dobrowolnie poddać się karze. Proponowaną karę roku pozbawienia wolności prokurator uznał jednak za zbyt łagodną.
Joanna Krężelewska

We wtorek Maciej K. mógł usłyszeć wyrok, ale niestety postępowanie przedłuży się do sierpnia. Na wezwanie nie stawili się świadkowie - mieszkańcy budynku socjalnego z Darłowa. Nieusprawiedliwiona nieobecność będzie ich kosztować po 500 zł.

18-letni Maciej K. w Sądzie Okręgowym w Koszalinie odpowiada za nieumyślne zaprószenie ognia i wzniecenia pożaru, który w nocy z 14 na 15 września ubiegłego roku wybuchł w wielorodzinnym budynku socjalnym w Darłowie. W wyniku zatrucia tlenkiem węgla w jednym z lokali zginął 76-letni mężczyzna.

Wczoraj zeznawać mieli ostatni świadkowie.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.