Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Nie chcą wiedzieć czym oddychają? Gminy nie chciały darmowych czujników pyłu!

Czytaj dalej
Fot. ARCH.
Szymon Kamczyk

Nie chcą wiedzieć czym oddychają? Gminy nie chciały darmowych czujników pyłu!

Szymon Kamczyk

Gminy Subregionu Zachodniego dostały darmowe czujniki zanieczyszczenia powietrza. Na 28 samorządów, trzy nie zainstalowały u siebie urządzeń - Lyski, Gaszowice, Jejkowice.

Czujniki jakości powietrza w miastach i gminach Subregionu Zachodniego są, ale nie we wszystkich. Okazuje się, że trzy z 28 gmin zrzeszonych w Związku Subregionu Zachodniego nie zainstalowały u siebie darmowych czujników. Jaki był powód takiej decyzji?

Kiedy patrzymy na mapy jakości powietrza w regionie, często widać wiele czerwonych kropek, sugerujących, że powietrze np. w Rybniku czy Wodzisławiu, jest mocno zanieczyszczone. Uwagę zwraca jednak rejon trzech sąsiednich gmin - Lysek, Gaszowic i Jejkowic, gdzie nigdy nie ma czerwonych kropek. Czy to oznacza, że tam zawsze powietrze jest czyste? Nie, po prostu tam nie zainstalowano czujników. Dlaczego? - O takiej sytuacji przesądziły nie do końca jasne kwestie prawne instalowania takich czujników. Poza tym, zaledwie 100 metrów od naszej gminy zainstalowany jest czujnik jakości powietrza na szkole w Rybniku-Zebrzydowicach. Ta niewielka odległość pozwala odnieść wynik z tego punktu również do naszej gminy. Chcemy wejść w kontakt z Ministerstwem Ochrony Środowiska, aby legalne móc zainstalować taki czujnik u nas i nie mieć nieprzyjemności przy kontroli - mówi Marek Bąk, wójt Jejkowic. Ta gmina to w zasadzie jedno sołectwo, więc podgląd na czujnik w Zebrzydowicach jest pewnym rozwiązaniem. Co innego rozległe Gaszowice i Lyski.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Szymon Kamczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.