„Nie” dla cyrków w Zielonej Górze. Będzie wielki protest

Czytaj dalej
Fot. pixabay
Anna Chreptowicz

„Nie” dla cyrków w Zielonej Górze. Będzie wielki protest

Anna Chreptowicz

Zielonogórscy aktywiści cyrkom ze zwierzętami mówią stanowcze nie. I na niedzielę zapowiadają protest przed Cyrkiem Zalewski.

Cyrkowe widowisko rozpocznie się w niedzielę, o godzinie 15.00. Dlatego aktywiści zapowiedzieli swój protest na godzinę 14.00, by spróbować zniechęcić do udziału w występach dzikich zwierząt jak największą liczbę mieszkańców.

Aktywistów w proteście wspierać będą również pracownicy zielonogórskiego OTOZ Animals. - Walczymy o to, żeby Zielona Góra była kolejnym miastem na mapie Polski, które powie „nie” cyrkom ze zwierzętami. Chcemy również pokazać, że to nie jest tak - o czym zapewniają pracownicy cyrków - że dzikie zwierzęta wyrwane ze swojego naturalnego środowiska są szczęśliwe, że są tresowane - mówi Dawid Chabraszewski z OTOZ Animals.

Aktywiści mogą liczyć na poparcie ze strony radnych z klubu Zielona Razem, których zdaniem cyrki ze zwierzętami nie niosą żadnej wartości edukacyjnej. Wręcz przeciwnie, źle wpływają na wychowanie dzieci. Przygotowali więc projekt uchwały zakazujący występów cyrków ze zwierzętami na terenie miasta. Jeśli ktoś prywatnie pozwoli rozbić się cyrkowi na jego terenie, to już inna sprawa. Projektem uchwały zajmą się na kwietniowej sesji rady miasta.

W Gorzowie Wielkopolskim podobna uchwała już obowiązuje.

Anna Chreptowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.