Nie dla smogu

Czytaj dalej
Wiadomości z Ratusza

Nie dla smogu

Wiadomości z Ratusza

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, zanieczyszczone powietrze zabija rocznie 7 milionów osób. Aż 36 na 50 miast europejskich, wskazanych przez Światową Organizację Zdrowia jako najmocniej zadymione, znajduje się właśnie w naszym kraju. O tym, jakie działania można i trzeba podejmować, aby walczyć z zanieczyszczaniem powietrza mówiono na zorganizowanym w Targach Kielce po raz pierwszy Kongresie Ekologii Powietrza ANTYSMOG.

Nie dla smogu

W inauguracji wydarzenia wzięli udział m.in. Wiceprezes Rady Ministrów Jarosław Gowin oraz Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii. Kongres Ekologii Powietrza odbywał się w ramach Targów ENEX/ENEX Nowa Energia, w których uczestniczyły firmy z kraju i ze świata. Jego celem była otwarta debata o rozwiązaniach dobrych dla miasta i regionu w celu zlikwidowania smogu. W ramach wydarzenia zaplanowano panele dla samorządów, dla biznesu oraz otwarte spotkanie z mieszkańcami. Odbyły się też ekologiczne, poświęcone elektromobilności warsztaty dla dzieci. Rozstrzygnięto pierwszą edycję konkursu pod hasłem „Zaloguj powietrze”. - Mam nadzieję, że tym kongresem zapoczątkujemy cykl spotkań i dyskusję na temat jakości powietrza w naszym mieście i regionie. Ważne jest to, że w uczestnictwo włączyliśmy różne grupy wiekowe i środowiska.

Zaplanowaliśmy czas dla dzieci, żeby uczyć ich dobrych praktyk, ale też spotkania z przedstawicielami rządu, samorządowcami i przedsiębiorcami. Bardzo się cieszę, że w wydarzeniu wzięli udział nasi sąsiedzi, przedstawiciele gmin Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego, bo razem możemy zrobić w tym zakresie dużo więcej, i kielczanie, bo jakość powietrza to nasza wspólna sprawa i odpowiedzialność - mówił prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Organizatorem I Kongresu Ekologii Powietrza był Urząd Miasta Kielce i Targi Kielce.

Wiadomości z Ratusza

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.