Kamil Jaworski

Nie ma chętnych na zakup kina Westerplatte w Jarosławiu. Radny chce, żeby zainteresowało się nim miasto, ratusz nie widzi takiej potrzeby

Budynek dawnego kina Westerplatte nie jest użytkowany przez PWSTE od 2012 roku Fot. Kamil Jaworski Budynek dawnego kina Westerplatte nie jest użytkowany przez PWSTE od 2012 roku
Kamil Jaworski

Budynek dawnego kina w centrum miasta należy do Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej. Uczelnia chce się jednak pozbyć tego budynku. Kilka dni temu unieważniono przetarg, nie było chętnych do zakupu.

Uczelnia kupiła kino w 2003 r. od instytucji “Apollo-Film” w Krakowie. Budynek był użytkowany przez PWSTE do 2012 r. Pierwszy przetarg na jego sprzedaż ogłoszono już w 2013 r. W zespole medialnym PWSTE dowiedzieliśmy się, że uczelnia nadal w drodze przetargu, będzie poszukiwała potencjalnego nabywcy.

Radny chce, żeby miasto zainteresowało się budynkiem dawnego kina

Piotr Kozak, miejski radny PiS uważa, że miasto powinno próbować kupić budynek. Sugeruje też formę jego dzierżawy. To jednak prawdopodobnie nie będzie możliwe, bo uczelnia chce obiekt, który jest w coraz bardziej opłakanym stanie technicznym, sprzedać.

W dalszej części artykułu:

 • o pomyśle Piotra Kozaka
 • co na to ratusz
Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Kamil Jaworski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.