Nie ma porozumienia z fizjoterapeutami. Stawki dyrekcji "Degi" są nie do przyjęcia

Czytaj dalej
Fot. Adrian Wykrota
Marta Żbikowska

Nie ma porozumienia z fizjoterapeutami. Stawki dyrekcji "Degi" są nie do przyjęcia

Marta Żbikowska

Poniedziałkowe spotkanie dyrekcji Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Degi w Poznaniu z fizjoterapeutami domagającymi się podwyżek skończyło się fiaskiem. Strony nie doszły do porozumienia.

Działający w szpitalu związek zawodowy pracowników fizjoterapii w spór zbiorowy z dyrekcją placówki wszedł 13 grudnia ubiegłego roku. Był to efekt dziesięciu lat bezskutecznych prób dojścia do porozumienia w kwestii podwyżek wynagrodzeń.

O zarobkach fizjoterapeutów w jednym z najlepszych szpitali ortopedycznych w kraju pisaliśmy w Głosie Wielkopolskim w ubiegłym tygodniu. Pensje rehabilitantów oscylują wokół ustawowego minimalnego wynagrodzenia. Tym pracownikom, którzy mają umowy na niższe kwoty niż przewidują przepisy, szpital wypłaca premie i dodatki. Po podliczeniu składowych pensji, większość pracowników osiąga wysokość minimalnego wynagrodzenia.

Fizjoterapeuta z 7-letnim stażem pracy otrzymuje na konto 1540 złotych, jego koleżanka, która pracuje w zawodzie od 28 lat - 1992 złote, a fizjoterapeutka tuż przed przejściem na emeryturę w ostatnim miesiącu zarobiła 2180 złotych.

Fizjoterapeuci stawiają ludzi na nogi za głodowe wynagrodzenie
Adrian Wykrota Anna Frydrychowicz, przewodnicząca związku zawodowego pracowników fizjoterapii: Nie przyjęliśmy oferty dyrektora szpitala, który proponował podwyżki w wysokości 200 zł brutto

- Nie uważamy, żeby nasze oczekiwania były wygórowane - mówi Anna Frydrychowicz, przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii w „Dedze”.

W dalszej części artykułu przeczytasz więcej o trudnej sytuacji fizjoterapeutów oraz o ich żądaniach.

 

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Żbikowska

[email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.