Łukasz Klimaniec

Nie ma wykonawcy obejścia Węgierskiej Górki. Znowu klapa

Centrum Węgierskiej Górki. Tiry i ciężarówki  rozjeżdżają trę miejscowość. A obejścia wciąż nie ma Fot. Jakub Marcjasz/ARC Centrum Węgierskiej Górki. Tiry i ciężarówki rozjeżdżają trę miejscowość. A obejścia wciąż nie ma
Łukasz Klimaniec

Grudzień 2016 r.: - Droga S1 staje się faktem. To przyszłość naszego regionu i szansa jego rozwoju - mówi w Bielsku-Białej premier Beata Szydło. Czerwiec 2019 r.: przetarg na wykonanie brakującego odcinka S-1 (tzw. obejścia Węgierskiej Górki) zostaje unieważniony.

Po dwóch i pół roku od chwili, gdy w Bielsku-Białej Beata Szydło ogłosiła „decyzję, na którą Podbeskidzie, Małopolska Zachodnia i Śląsk czekały wiele lat” mieszkańcy gminy Węgierska Górka nadal nie wiedzą kiedy powstanie droga, dzięki której tiry i inne samochody nie będą rozjeżdżały ich miejscowości.

Kilka dni temu na posiedzeniu Krajowej Izby Odwoławczej został unieważniony przetarg na wykonanie brakującego odcinka S-1 Przybędza - Milówka, czyli tzw. obejścia Węgierskiej Górki. To efekt odwołania konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor sp. z o.o. i Stecol Corporation z Chin.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Klimaniec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.