Nie tylko loża prezydencka zapewni komfortowe warunki dla widzów w Hali Gliwice [WIRTUALNY SPACER]

Czytaj dalej
Paweł Pawlik, fot. Maciej Gapiński

Nie tylko loża prezydencka zapewni komfortowe warunki dla widzów w Hali Gliwice [WIRTUALNY SPACER]

Paweł Pawlik, fot. Maciej Gapiński

Trybuny Hali Gliwice wypełni blisko 14 tys. krzesełek. Wśród nich przewidziano aż 1008 VIP-owskich, droższych miejsc. Sprawdziliśmy, gdzie będzie to najważniejsze miejsce.

Loża prezydencka znajdzie się na drugim poziomie, na środku długości dłuższej trybuny owalnej konstrukcji. To stamtąd głowa państwa w towarzystwie najważniejszych oficjeli będzie mogła podziwiać najważniejsze wydarzenia sportowe, muzyczne i wystawiennicze. Pomieszczenia będzie chronić kuloodporna szyba i grube mury. Prezydent będzie miał własną kanapę, toaletę i oczywiście specjalny catering. Ale to nie oznacza, że będzie skazany na oglądanie meczu przez szybę. Przed "vipowskim" pomieszczeniem powstanie wydzielona przestrzeń na "świeżym powietrzu".

Wyposażenie innych pomieszczeń i miejsc zależy od kategorii, co w praktyce oznacza cenę biletu. Jednak, jak zapewniają budowlańcy, każdy widz kupując bilet, nawet ten najtańszy, będzie miał zagwarantowany doskonały widok na płytę hali. Widoczność z każdego miejsca będzie świetna, bo elementy konstrukcji nie będą zasłaniać widowiska. Widzowie między czterema poziomami będą poruszać się korytarzami i windami. W środku czekać będzie mała gastronomia, kioski, komfortowe toalety i klimatyzowane wnętrza. Do dyspozycji gości będzie też m.in. piętrowy parking. Na jego dachu powstanie taras widokowy i miejsce odpoczynku.

Do tego zdjęcia możesz wejść, śmiało...

Paweł Pawlik, fot. Maciej Gapiński

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.