Nie tylko loża prezydencka zapewni komfortowe warunki dla widzów w Hali Gliwice [WIRTUALNY SPACER]

Czytaj dalej
Paweł Pawlik, fot. Maciej Gapiński

Nie tylko loża prezydencka zapewni komfortowe warunki dla widzów w Hali Gliwice [WIRTUALNY SPACER]

Paweł Pawlik, fot. Maciej Gapiński

Trybuny Hali Gliwice wypełni blisko 14 tys. krzesełek. Wśród nich przewidziano aż 1008 VIP-owskich, droższych miejsc. Sprawdziliśmy, gdzie będzie to najważniejsze miejsce.

Loża prezydencka znajdzie się na drugim poziomie, na środku długości dłuższej trybuny owalnej konstrukcji. To stamtąd głowa państwa w towarzystwie najważniejszych oficjeli będzie mogła podziwiać najważniejsze wydarzenia sportowe, muzyczne i wystawiennicze. Pomieszczenia będzie chronić kuloodporna szyba i grube mury. Prezydent będzie miał własną kanapę, toaletę i oczywiście specjalny catering. Ale to nie oznacza, że będzie skazany na oglądanie meczu przez szybę. Przed "vipowskim" pomieszczeniem powstanie wydzielona przestrzeń na "świeżym powietrzu".

Wyposażenie innych pomieszczeń i miejsc zależy od kategorii, co w praktyce oznacza cenę biletu. Jednak, jak zapewniają budowlańcy, każdy widz kupując bilet, nawet ten najtańszy, będzie miał zagwarantowany doskonały widok na płytę hali. Widoczność z każdego miejsca będzie świetna, bo elementy konstrukcji nie będą zasłaniać widowiska. Widzowie między czterema poziomami będą poruszać się korytarzami i windami. W środku czekać będzie mała gastronomia, kioski, komfortowe toalety i klimatyzowane wnętrza. Do dyspozycji gości będzie też m.in. piętrowy parking. Na jego dachu powstanie taras widokowy i miejsce odpoczynku.

Do tego zdjęcia możesz wejść, śmiało...

Paweł Pawlik, fot. Maciej Gapiński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.